Maailm

Prantsusmaa ja Venemaa plaanivad kohustuslikke vaktsineerimisi (3)

Greete Kõrvits, 18. juuni 2021 17:30

Vanadekodu elaniku treeningtund.

Foto: Reuters/Scanpix

Koroonavastane kaitsepookimine võib Prantsuse vanade- ja hooldekodude töötajate jaoks peagi kohustuslikuks muutuda, vahendab France24.

Prantsuse terviseministri Olivier Vérani hoiatus tuli neljapäeval, mil riik lubas rahval vabas õhus näomaske mitte kanda ning puudutab ennekõike hooldekodude tervishoiutöötajaid, kelle vaktsineerimistempo on aeglasem isegi tavaelanikkonnast. Muidu on Prantsuse täiskasvanutest vähemalt ühe sutsaka saanud umbes 60 protsenti.

„Kui olukord suve lõpuks ei parane, peame kaaluma nendele konkreetsetele rühmadele vaktsineerimise kohustuslikuks muutmist,“ sõnas Véran. „Vaktsineerimine on vajalik ja ka eetiline, kui puutud kokku haavatavate inimestega,“ lisas ta. Kas kohustus laieneks ka haiglatöötajatele, ei osanud Véran veel öelda, sõnades: „Eks vaatame seda asja.“

Prantsusmaal langevad igapäevased nakatumisnumbrid tänu vaktsineerimisele ning pühapäevast lõpeb ka õhtuti kella 23st kehtinud komandanditund. Ühistranspordis, siseruumides ning ka välitingimustes, kui tegemist on rahvarohke üritusega, tuleb prantslastel maske edasi kanda.

Ka vähemalt kolme Venemaa oblasti - Moskva, Kemerovo ja Sahhalini - valitsused kavatsevad muuta vaktsineerimise kohustuslikuks teatud sektorite (teenindus, meditsiin, haridus jne) töötajatele. Venemaal on vaktsineeritud vaid 12 protsenti elanikkonnast ja koroonaviirus vohab uue hooga, Moskvas lausa rekordiliselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee