Eesti uudised

Aasta tööl ja minek! Suure palgaga Ulla Ilisson lahkub haridus- ja noorteameti juhi kohalt (29)

Toimetas Marvel Riik, 18. juuni 2021 12:38

Haridus- ja noorsooameti juht Ulla Ilisson lahkub töölt.

Foto: Merilin Ulm

„Nelja erineva asutuse pinnalt ühtse ameti käivitamine ja toimiva meeskonna kokkupanek on olnud põnevad juhtimisülesanded. Mul on väga hea meel, et sain oma kogemustega anda panuse Eesti hariduse ja noorte heaks,“ teatas Ilisson ministeeriumi vahendusel, et liigub edasi uutele väljakutsetele. Ilissoni mantlipärija aga samasuguse 6900eurose põhipalgaga arvestada ei saa.

„Ei, palk ei jää samaks, see lepitakse kokku palgaläbirääkimise käigus sobiva kandidaadiga,“ ütles Õhtulehele haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsioonijuht Tarmu Kurm.

Samal teemal

Mullu suvel tekitas poleemikat, kui tuli ilmsiks, et nelja asutuse – SA Innove, SA Archimedes, Eesti Noorsootöö Keskus ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus – baasil loodud haridus- ja noorteameti juht Ulla Ilisson hakkab teenima põhipalgana 6900 eurot kuus. Selle numbriga kuulus Ilisson riigiametnike palgatabeli tippu, edestades näiteks toonast peaministrit ja riigikohtu esimees Villu Kõve, kes kumbki teenisid 6661 eurot kuus.

Toonane peaminister Jüri Ratas ütles Kuku raadios, et peab Ilisoni palka ebaproportsionaalseks, ministeeriumi kantsler Mart Laidmets aga ütles Delfile, et odavamalt erasektorist tippjuhti ei saa. Ilisoon töötas varasemalt Swedbankis, kus juhtis erinevaid valdkondi. Ilissoni palga määras toona haridusminister Mailis Reps oma käskkirjaga, mitte valikukomisjon. Ilissoni ametiajaks määrati viis aastat.

Ministeeriumi pressiteates ütles Ulla Ilisson, et ameti loomise aasta oli tegus, ent nüüd on aeg liikuda edasi uute väljakutsete suunas.

„Oleme tänulikud ameti esimesele peadirektorile tema töövõime, julgete otsuste ja pealehakkamise eest,“ ütles haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, tänades Ilissoni suure ja keerulise töö ehk nelja ameti ühendamise eest.

Konkursi uue direktori leidmiseks kuulutab ministeerium välja sügisel, seni täidab kantsler Mart Laidmets ameti juhi ülesandeid. Haridus- ja noorteameti teisel tegutsemisaastal on plaanis muuta ameti ja ministeeriumi vaheline töökorraldus senisest veelgi sidusamaks ja efektiivsemaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee