Tugitoolis sportlane | Õhtulehe raadio

„TUGITOOLIS SPORTLANE“ | Tallinnas peetavate U20 ja U23 EMi peakorraldaja Taavi Esperk: usun, et eestlased võidavad medaleid! 

Deivil Tserp, 18. juuni 2021 12:51

Taavi Esperk.

Foto: Mari Luud

Juulis korraldatakse Eestis kaks kergejõustiku tiitlivõistlust: noorsooklassi EMi alguseni on jäänud vähem kui kolm nädalat ja juunioride EM toimub nädal hiljem. Õhtulehe podcast'is „Tugitoolis sportlane“ käis juttu ajamas mõlema jõuproovi peakorraldaja Taavi Esperk.

Praegu on kogu korraldustiimil kiired ajad, Esperkil on ööpäevas vaid neli-viis unetundi. Koroonaajal tuleb lähtuda eritingimustest ja teha koostööd ka terviseametiga. Tallinna saabuvad peaaegu 50 riigi sportlased, treenerid ja ametnikud. Praegu püsib lootus, et U23 EMil osaleb ka maailma parim teivashüppaja Armand Duplantis.

Millised on aga eestlaste võimalused? Esperk usub, et medalita Eesti ei jää. Juunioride EMil tahab suurde mängu sekkuda käija Jekaterina Mirotvortseva, noorsooklassi EMil on suurimad medalivõimalused teivashüppajal Eerik Haameril.

Rääkisime sellestki, kuidas edenevad Kadrioru staadioni renoveerimistööd ja maskoti nime otsingud. Praegu on huvilistel võimalik liituda suure vabatahtlike tiimiga. Saates on palju juttu ka võistluste telgitagustest. Selgub, et hotellid teenivad 800 000 eurot.

Küsimusi esitas Deivil Tserp. Head kuulamist!

Samal teemal

14.06.2021
JALGPALLISÕLTUVUS: neli Eesti tippkergejõustiklast on EMi ajal aheldatud televiisori ette
03.06.2021
Kes toovad Eestile EM-medaleid miljonieurose rahasüsti saanud Kadrioru staadionil?
27.05.2021
Kergejõustiku U20 EMi toimumine Tallinnas sai valitsuselt eriloa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee