Taavi Esperk.

Foto: Mari Luud
Deivil Tserp 18. juuni 2021 12:51

Juulis korraldatakse Eestis kaks kergejõustiku tiitlivõistlust: noorsooklassi EMi alguseni on jäänud vähem kui kolm nädalat ja juunioride EM toimub nädal hiljem. Õhtulehe podcast'is „Tugitoolis sportlane“ käis juttu ajamas mõlema jõuproovi peakorraldaja Taavi Esperk.

Praegu on kogu korraldustiimil kiired ajad, Esperkil on ööpäevas vaid neli-viis unetundi. Koroonaajal tuleb lähtuda eritingimustest ja teha koostööd ka terviseametiga. Tallinna saabuvad peaaegu 50 riigi sportlased, treenerid ja ametnikud. Praegu püsib lootus, et U23 EMil osaleb ka maailma parim teivashüppaja Armand Duplantis.

Millised on aga eestlaste võimalused? Esperk usub, et medalita Eesti ei jää. Juunioride EMil tahab suurde mängu sekkuda käija Jekaterina Mirotvortseva, noorsooklassi EMil on suurimad medalivõimalused teivashüppajal Eerik Haameril.

Rääkisime sellestki, kuidas edenevad Kadrioru staadioni renoveerimistööd ja maskoti nime otsingud. Praegu on huvilistel võimalik liituda suure vabatahtlike tiimiga. Saates on palju juttu ka võistluste telgitagustest. Selgub, et hotellid teenivad 800 000 eurot.

Küsimusi esitas Deivil Tserp. Head kuulamist!