Krimi

Aivar Kokk sai koroona levitamise eest trahvi 400 eurot (11)

Toimetas Triinu Laan, 18. juuni 2021 11:00

Aivar Kokk

Foto: Teet Malsroos

Riigikogu liige Aivar Kokk, kes aasta algul nakatununa ja karantiini määratuna koroonat levitas, pidi terviseameti otsusel tasuma trahvi 400 eurot. Oma süüd ta ei tunnistanud.

Terviseamet määras Aivar Kokale karantiininõuete rikkumise eest nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse alusel rahatrahvi saja trahviühiku ulatuses ehk 400 eurot, kirjutab ERR.

„Menetlusalune isik oma süüd ei tunnistanud. Terviseamet hindas rikkumise tõsiseks, sest taolise käitumisega anti halba eeskuju teistele ning seati ohtu rahva üldine tervis ja isikud, kellega ta kokku puutus,“ kommenteeris terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas otsust.

Terviseamet tegi trahviotsuse 10. mail, ent Kokal oli võimalus otsust 9. juunini vaidlustada. Kokk seda siiski ei teinud ja nõnda jõustus trahviotsus juunis.

Samal teemal

„Ma ei vaidlusta terviseameti otsust, sest see ei oleks mõistlik aja- ega ressursikasutus ei mulle ega terviseametile,“ sõnas Kokk.

„Terviseameti otsuse juures oli peamiseks vaidlusepunktiks küsimus, mis hetkest algab karantiinikohtustus. Terviseamet teavitas mind sõnumiga, et olen lähikontaktne 18.01.2021 kell 17.08. Jõgeva vallavolikogu istung toimus päev varem (17.01) ning enne seda ei olnud mul infot, et terviseamet oleks mind määranud lähikontaktsena eneseisolatsiooni,“ selgitas Aivar Kokk.

„Rõhutan, et olin peale terviseameti sõnumit püsivalt kodus, kuni perearst vabastas mind eneseisolatsiooni kohustusest. Kordan, et ma ei ole kedagi tahtlikult nakatanud ning minule teadaolevalt, ei ole keegi ka COVID-19-sse nakatunud 17.01 toimunud Jõgeva vallavolikogu istungil.

Jaanuari keskel koroonaga nakatunud Aivar Kokk ei jäänud toona eneseisolatsiooni, vaid võttis osa Jõgeva vallavolikogu istungist, mille esimehena talle umbusaldust avaldati. Ka kohtus ta istungi eel mitme saadikuga.

Samal teemal

02.05.2021
Riigikogu liige Aivar Kokk ei vaidlusta terviseameti trahviotsust
05.01.2021
Levitas viirust: staarpoliitik tekitas Jõgeval väiksemat sorti kaose