Lavly Perling / Helir-Valdor Seeder

Foto: Alar Truu / Robin Roots
Ohtuleht.ee 17. juuni 2021 19:32

Tartu lauluväljakul toimub 20. juunil Isamaa suurkogu, kus otsustatakse, kas esimeheks jääb Helir-Valdor Seeder või saab uueks liidriks endine riigi peaprokurör Lavly Perling. Täna pöördusid juhikandidaadid kirja teel erakonna liikmete poole. Perling rõhutas, et erakond vajab muutust, ning Seeder soovitas mitte uskuda võltsmajakaid, mis laevu karidele juhivad.

Avaldame kirjad muutmata kujul:

Helir-Valdor Seederi pöördumine erakonna liikmetele

Head sõbrad,

Pühapäeval koguneme Tartu laululaval erakonna Suurkogule, et valida erakonnale järgnevaks perioodiks juhtkond, kes viib Isamaa vastu järgmistele valimistele.

Erakond Isamaa on üle 30 aasta mõjutanud oluliselt Eesti arengut ja ilma meie liikmete panuseta elaksime täna hoopis teistsuguses Eestis. Paljudega teist oleme selle pika teekonna koos läbi käinud. On olnud minekuid ja tulekuid, solvumisi ja leppimisi, erimeelsusi ja üksmeelt- kuid lõpuks on erakond alati jäänud kokku, kestnud ja arenenud. „Isamaa on igavene“, sest me jääme iseendaks, seisame oma põhimõtete ja väärtuste eest aga vaatame ka tulevikku. Reitingutest ja päevapoliitika moevooludest tuleb alati tähtsamaks pidada oma maailmavaatest lähtuva poliitika elluviimist ja julgust astuda ka neid samme, mis kõigile ei meeldi aga on sellele vaatamata hädavajalikud. Julged otsused ja Eesti asja ajamine pole alati populaarne, aga me ei jäta seda kunagi kõrvale.

Sellel, Eesti erakondadest pikimal teekonnal on ikka tulnud ette olukordi, kus meid peibutatakse kõrvale astuma. Valima mingit muud arengusuunda, mis oleks moodsam, sädelevam aga sisult vähem ambitsioonikas ja laialivalguvam. Kuuleme avaldusi, et sellised mõisted nagu rahvuslus ja konservatiivsus oleks justkui ajaloo riiulil konutavad kitsarinnalised reliktid, mitte erakonna tõeline kurss tormisel poliitikamerel. Kuulan neid avaldusi ja taban end mõttelt, et kas nõnda kõnelevad poliitikud üldse omavad mingit maailmavaadet.

Selline test ootab meid ees ka käesoleval pühapäeval. Hetke ahvatlus hüpata „kiiremini-kõrgemale-kaugemale“, aga tegelikult hoopis kõrvale, pole poliitikas jätkusuutlik. Poliitika surnuaed on täis sädelevaid projektiparteisid. Erakonnad kestavad vaid siis, kui jäävad endale, oma põhimõtetele ja väärtustele kindlaks. Mina usun, et me ei lase end ahvatleda võltsmajaka tuledest, mis ajaloos teadlikult laevu karidele juhtisid. Hoiame kurssi ja jääme iseendaks, see on meie tugevus. Eesti vajab rahvuslik-konservatiivset Isamaad nii täna kui tulevikus.

Kohtumiseni Tartus!

Helir-Valdor Seeder

Isamaa esimees

Lavly Perlingu pöördumine erakonna liikmetele

Hea kaasteeline!

Palun Sinu toetust ja seda, et Sa tuleksid pühapäeval Tartusse.

20. juunil seisavad Isamaa liikmed valiku ees - kas tammuda näiliselt turvaliselt paigal või olla julge ja muutuda. Isamaa on olnud muutuste eestvedaja ja see on toonud Eestile edu. Hetkel on Isamaal võimalus muutuda taas Eesti poliitika suunda määravaks erakonnaks ja pakkuda Eesti inimesele selget alternatiivi valitsevatele võimuerakondadele, maailmavaateta Eesti 200-le ja populistlikule EKREle.

Isamaa vajab ja väärib muutust. Mitte iseenda, vaid Eesti pärast. Tuleviku põlvede nimel. Isamaa on alati olnud julge ja saavutanud edu just siis.

Isamaa on Eesti vanim ja enim Eesti käekäiku mõjutanud erakond ning ei vääri mitte pelgalt hoidmist ja säilimist, vaid taas suureks tegemist. See on erakond, mille liikmed tahavad tunda võidumaitset, mitte kartust valimikünnise ees. Ja sedagi, et nad on erakonnale vajalikud.

Isamaa tugevus on tema inimesed. Teie olete need, kellelt ma küsin, kellega arutan, keda kuulan, kelle eest seisan ja kellest lugu pean. Ma luban. Juba tänaseks on teie lood andnud mulle juurde tahet ja jõudu Isamaa eest seista. Eesti eest olen ma alati seisnud. Kompromissitult. Ja mitte lihtsalt jutustades, vaid tegudes. Töötahe ja kogemus, kuidas juhina püstitada suuri eesmärke, teha koostööd ja kaasata nende elluviimisesse kogu organisatsioon on see, mida mul on Isamaale anda.

Alates järgmisest nädalast peab Isamaal olema kolm selget eesmärki. Esiteks saab opositsioon olema Isamaa nägu, sest just nii saame näidata, et meie oleme uus jõud Eestile, omades seejuures ajaloolist tarkust ning kogemust. Teiseks ehitame erakonna ülesse üle riigi - Isamaa erakonna inimesed hakkavad aasta jooksul tööle igas Eestimaa linnas ja vallas. Kolmandaks viime parlamendivalimisteks oma erakonna kolme suurima hulka.

Selleks, et eesmärkideni jõuda, on meil vaja täita kolm ülesannet.

Ehitada taas üles tugev organisatsioon. Teha nii, et iga liige tunneb oma vajalikkust erakonnale ja erakond on olemas iga liikme jaoks. Olijatel olgu hea ja uued tegijad tahtku tulla, sest meie hoiame kokku, jagame omavahel mõtteid ja ideid ning kasutame muuhulgas selleks ka meie oma Eesti e-tiigrit, sest igaüks väärib võimalust osaleda erakonna elus.

Tuua erakond raskest seisust välja. Meie erakonna liikmete näol on meis meeletu potentsiaal. Meil on vaja vaid sõnastada Isamaa plaan Eestile, suhelda oma valijatega ja veenda neid meie plaani uskuma.

Liita erakond ühise loo, väärtuste, visiooni ja eesmärkide kaudu tervikuks.

Pühapäeval Tartus otsustad just sina erakonnaliikmena Isamaa ja Eesti tuleviku. Muutumine on Isamaa võimalus, sest meie inimesed, Eesti inimesed ootavad tagasi suurt, julget ja uhket Isamaad.

"Mis maa see on,

mis saab mind kinni hoida...“ küsib üks ilus eestikeelne luulerida.

See on Eesti, mis vajab Isamaad. Isamaad, mis pakub lootust ja lahendusi.

Kohtume Tartus ja toome Isamaa tagasi!

Tutvu minu plaani ja meeskonnaga www.toomeisamaatagasi.ee

Lavly Perling

Isamaa esimehe kandidaat