SAMM-SAMMULT: Kuigi peaminister Kaja Kallase parteikaaslased, eesotsas maaelu- ja ettevõtlusministriga, suhtuvad MESi viimisesse KredExi ja EASi ühiskatuse alla skeptiliselt, pole valitsusjuht ise mõttest loobunud.

Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia
Marvel Riik, Viljar Voog, Anita Algus 17. juuni 2021 17:14

Kas Maaelu Edendamise Sihtasutus tuleks liita KredExi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega, et oleks riigile odavam ülal pidada ning taotlejatele lihtsam? Kõik kolm ju käendavad-toetavad-laenavad raha. Pealtnäha heale mõttele kõlab aga ka kaalukaid vastuhääli.

„Iga kriis annab võimaluse teha ka suuri reforme, milleks muidu võib-olla sellist tõuget ei ole. Seetõttu soov kokku hoida paneb riigiaparaati leidma koostöövõimalusi eri ministeeriumide vahel. Me kaardistame kohti, kus riigi eri valdkondades tehakse samu asju,“ teatas peaminister Kaja Kallas aprilli lõpus, kui kinnitati riigi uus eelarvestrateegia järgmiseks neljaks aastaks. See oli püüd süstida positiivsust – iga kriis on ka võimalus – olukorras, kus valitsus on otsustanud kõikide ministeeriumide ja asutuse peale kärpida kulusid järgmisel aastal 61 miljoni eest, et demonstreerida oma solidaarsust erasektoriga, mis on koroonaviiruse tõttu näinud kõvasti vett ja vilet.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad