Biden (vasakul) ja Trudeau on piiride avamisest vestelnud, kuid tulemusteta.

Foto: Zuma Press/Scanpix
Greete Kõrvits 17. juuni 2021 18:27

Ennekõike arutab Ühendriikide valitsus piiride avamist põhjanaabri Kanadaga. Eriti palju elab ju põhjapoolsetes osariikides USA elamisloa, kuid Kanada kodakondsusega isikuid (ja vastupidi muidugi ka), palju on mõlemast rahvusest abielupaare ning eksisteerib küllaltki aktiivne mõlemapoolne tööränne.

Kiiret tegutsemist kahelt suurriigilt oodata ei saa, kirjutab Reuters. Selle kuu jooksul lootust ei ole ning ilmselt jõuab mööduda ka ameeriklaste iseseisvuspäev (4. juuli), enne kui piiriületuse kohta mingi konkreetsem otsus tuleb.

Joe Bideni valitsus on küll kokku kutsunud töörühmad, et suhelda nii Kanada, Mehhiko, Euroopa Liidu kui Ühendkuningriigiga. Euroliit leppis juba kokku, et lähiajal võivad Ameerika turistid piiri ületada. Kanada peaminister Justin Trudeau kinnitas, et on USA presidendiga sel teemal ka isiklikult rääkinud, aga üksmeelele polevat nad jõudnud. Kanada astus alles hiljuti esimese ettevaatliku sammu, lubades alates juulikuust riiki naasvatel ning täielikult vaktsineeritud kodanikel karantiinikohustusest pääseda.