Poliitika

GALERII | Raamatut esitlenud Urmas Reinsalu: „Olime valitsuses nagu teletupsud.“ (12)

Anita Algus, 17. juuni 2021 13:25

UHKE AUTOR: „Isamaa erakonna salaroog on see, et me suudame end võistluste ehk valimiste ajaks tippvormi ajada. Teiste parteidega on olnud tagurpidi,“ arutleb Urmas Reinsalu oma vastse raamatu „Välisminister“ esitlusel.

Foto: Viljar Voog

„Selles valitsuses, mis kaks aastat oli, paistis välja, nagu Toompeal oleks mürgel, aga tegelikult me olime omavahel nagu teletupsud,“ naljatles rahvasaadik Urmas Reinsalu, kes esitles neljapäeval riigikogus oma raamatut „Välisminister“.

Raamatu kirjutamise ajendiks oli Reinsalu sõnul soov näidata, kui vinge ning põnev aeg tal välisministrina valitsuses oli. Samuti tahtis ta peegeldada, kuidas asjad tegelikult sünnivad. Reinsalu ametiajal sai Eesti näiteks mittealaliseks liikmeks ÜRO julgeolekunõukogus. Juttu tuleb ka koostööst president Kersti Kaljulaidiga.

Toonase EKREIKE valitsuse peaminister Jüri Ratas lausus esitlusel: „Kui küsida, kas valitsuses kasvatakse kokku, siis kasvatakse küll.“

Jüri Ratas Reinsalu raamatuesitlusel.

Foto: Viljar Voog

Reinsalu sõnul tasub seda raamatut lugeda nendel inimestel, kelle elu muutus koroonakriisi ajal ja keda huvitab, kuidas see kriis rahvusvaheliselt Eestit mõjutas. „Samuti nendel, keda huvitavad välispoliitika ja rahvusvahelised suhted ja neil, keda huvitas Eesti elu ja poliitika viimase kahe aasta jooksul,“ lisas ta.

Kas raamat võib olla sammuke näiteks presidendiks kandideerimise poole? „Ma püüdsin raamatus avameelne olla ning arvan, et see kutsub esile vastakaid tundeid nii mu poliitilistelt sõpradelt kui ka konkurentidelt. Kirjutasin nii, nagu asjad on, seega valimistega seda raamatut seostada ei saa,“ ütles Reinsalu.

Isamaa erakonda kuuluv Reinsalu kavatseb pühapäeval toimuval erakonna suurkogul toetada senist esimeest Helir-Valdor Seederit. Ta usub, et Seeder võidab nüüdki esimehevalimised, edestades vastaskandidaat Lavly Perlingut.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee