UUE AJA SÖÖMISHÄIRE: Toitumisterapeut Triin Terasmaa sõnul on tegu viimasel ajal esile kerkinud häirega. „Võib ka öelda, et see on nn „õige“ toitumisega seotud sundmõtlemine. Toite tarbitakse oma väljamõeldud „tervislikkuse“ reegleid järgides,“ ütleb ta.

Foto: Stanislav Moshkov
Valeria Filippova 28. juuni 2021 10:29

„Kümnendas klassis kukkusin esimest korda kokku, sest olin nädalate kaupa lõunasööki vahele jätnud. Psühholoog kinnitas, et tegu on anoreksiaga. Sellest hetkest alates olen üritanud parandada enda suhet toitumise ja treeninguga, kuid ühest söömishäirest arenes järsku teine,“ kurdab 19aastane neiu, kes avastas endal ortoreksia. Tegu on söömishäirega, mida iseloomustab äärmuslik tervisliku eluviisi järgimine. Millal muutub normaalne tervislik toitumine äärmuslikuks kontrolliks kõige üle, mis suust sisse läheb?

19aastasel Marial (nimi muudetud) diagnoositi anoreksia neli aastat tagasi, kui ta alakaalulisust märkasid lähedased. „Kui ma olin umbes 13aastane, hakkas keha muutuma – puusad läksid laiemaks ja teksanumber suuremaks. Siis hakkasingi end näljutama ja trennidega väsitama,“ räägib ta. Olles 163cm pikk, kaalus Maria 41 kilo.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99