Eesti uudised

Kersti Kaljulaid: kaitseväe sümboliks on väljaõpetatud, hästi varustatud ja võitlusvõimeline reservväelane, mitte tseremooniad ja orkester (71)

Toimetas Triinu Laan, 16. juuni 2021 15:31

Foto: Tiina Kõrtsini

President Kersti Kaljulaid ütles Kaitseväe Akadeemias lõpetajatele ohvitseriauastme tunnused andes, et kaitseväe paraadvormidest, orkestrist ja tseremooniatest on olulisem hea väljaõpe.

„Iga euro, mis kaitseväe eelarvest kulub otseseks lahingutegevuseks mittevajalike kulude, n-ö sümbolväärtusega ettevõtmiste alla, on raha, mida reservüksustele, nende varustusele ja moonavarudele enam ei jagu. Seetõttu toetan mina kindral Heremi ja kindral Palmi arusaama sellest, mida nemad nimetavad „koledaks kaitseväeks“,“ leiab president.

Samal teemal

President tunnistab, et sellisel väel pole küll kõige uhkemaid univorme, peatselt ka mitte täiskutselist orkestrit, pole palju muid paraadväljakule sobilikke ja ilusaid asju. „Kuid selle eest on seal päriselt eksisteerivad, võitlusvõimelised ja kiirelt mobiliseeritavad reservüksused, mille liikmetele on antud kõik, mis neile vajalik.“

„Minu jaoks on Eesti Kaitseväe tõeliseks sümboliks väljaõpetatud, hästi varustatud ja võitlusvõimeline reservväelane,“ lisab ta.

„Tänu sellele, et kaitsevägi keskendub ausalt ja otsekoheselt peamisele ja olulisele, ei ole minul riigikaitse kõrgeima juhina peaaegu viiel aastal tulnud kordagi tunda kaotusvalu, millest ma kolme poja emana väga hästi aru saaksin. Ka minu kolmest pojast üks on kaitseväeteenistuse läbinud ja reservis, üks läheb kaitseväkke kahe ja viimane kuue aasta pärast. Ma tahan, et neil oleks parim väljaõpe, parim varustus ja kõige targemad ülemad. Paraadvormidest ja tseremooniatest on see mulle emana palju-palju tähtsam,“ kirjutab president.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee