Eesti uudised

Järvelaid nentis, et on teinud linnaosavanemana vigu!

Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid lahkub ametist! (6)

Toimetas Marvel Riik, 16. juuni 2021 12:59

Peeter Järvelaid

Foto: Tairo Lutter / Postimees

Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid teatas linnavalitsuse pressikonverentsil, et lahkub ametist. Järvelaid näeb oma siiski jätkuvalt linnasüsteemis nõustaja rollis. „Oleme arutanud [linnapea Mihhail Kõlvartiga] võimalusi ja ma sooviks vähemalt valimisteni linnaosavanema ameti maha panna,“ teatas Järvelaid.

Järvelaid põhjendas oma lahkumisavaldust lähenevate kohalike omavalitsuste valimiste lähenemisega, mille tõttu on kasvamas kõikvõimalikud pinged ja ka töö maht.

Samal teemal

„Kuna olen inimene, kellel on ka poliitilised huvid ja soovin osaleda meie poliitilises elus aktiivselt, täie energiaga, siis antud olukorras, kus meie administratiivne koormus kasvab, meie poliitiline koormus kasvab, ja kuna olen akadeemilise tagapõhjaga isik, siis seda elu ma ka ei saa ka päriselt kõrvale heita,“ püüdis Järvelaid anda aimu, miks ta Põhja-Tallinna linnaosavanema positsioonilt lahkub. „Pöördusin härra linnapea [Mihhail Kõlvarti] poole palvega, et sellises olukorras, kus ma tahan kontsentreeruda maksimaalselt poliitilisele tegevusele /…/ näeksin oma rolli siis nii poliitikas kui ka linnanõustamises, vajadusel teadusküsimustes, aga jagada seda tohutut administratiivset koormust – pean ausalt tunnistama – on päris raske. Oleme pikalt arutanud (linnapeaga) võimalusi ja ma sooviks vähemalt valimisteni linnaosavanema ameti maha panna.“

Seega otsustas Järvelaid, et ta tahab Tallinnas keskenduda poliitikale ja nõustamisel ning on sellest ka linnapea Mihhail Kõlvartile rääkinud.

Järvelaid tänas pressikonverentsil Kõlvartilt, kes ta kaks aastat tagasi enda meeskonda võttis. Lahkuv linnaosavanem ütles, et Kõlvart on teda alati usaldanud. „/…/ kellel [st Kõlvartil] on olnud kannatust ka võib-olla mõningate vigade suhtes, mida ma mitte väga suurte kogemustega poliitikuna olen teinud,“ lisas ta.

Kõlvart lisas, et ta ei laskeks Järvelaidu linnasüsteemist vabalt ära. „Ma väga loodan, et Peeter saab jätkata koos meiega, sõltumata rollist, meie linnameeskonnas. Tegelikult meil on terve rida projekte, kus me näeme vajadust tagada teaduspõhist lähenemist, rääkimata sellest, et tegelikult linnajuhtimine peaks olema suures osas teaduspõhine,“ rääkis linnapea, kes tõi muu hulgas välja, et Tallinnas on kaalumisel teadusnõuniku koha loomine linnavalitsusse.

Märtsis kirjutas Õhtuleht, kuidas Järvelaiu juhitud linnaosavalitsus kasutas vaid töösõitudeks mõeldud mikrobussi Keskerakonna kampaania tegemiseks. Järvelaid endal süüd ei näinud. Ka linnapea Kõlvart ei kiirustanud Järvelaiule näpuga näitama, kuigi nentis, et linnavara kasutamine erakonna heaks on lubamatu. „Iga teenistuja vastutab oma tegevuse ja selle õiguspärasuse eest ning kannab vastutust eksimuse korral,“ ütles Kõlvart toona.

Erakonna esimees Jüri Ratas samuti ei võtnud selget seisukohta Järvelaiu jätkamises, kuigi linnaosas oli ametivõimu kuritarvitatud. „Nagu ütlesin ka varasemalt, et igasugune korruptsioon või selle ilmingud või kahtlused ei too kunagi poliitikasse midagi head ja me peame kõik selle eest seisma, et selliseid asju ei toimuks ja ei juhtuks.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee