Seisukoht

Seisukoht | Ärme veel maskidest loobu (18)

Mihkel Talivee, spordireporter, 16. juuni 2021 16:58

Foto: Tiina Kõrtsini

Maskikandmine pole küll enam kaks nädalat olnud kohustuslik, kuid arvan sellegipoolest, et tuleks olla ettevaatlik.

Viimase ööpäevaga lisandus 59 positiivset koroonaproovi ehk 1,4% testide koguarvust. Mullu kehtis selliste näitajate juures eriolukord. Tõsi, need arvud on küll mitu korda väiksemad kui kevade alguses, kuid ei saa väita, et viirus enam ei levi või see pole enam ohtlik. Vaadakem kasvõi Venemaad, kus on nakatumiste arv hakanud järsult tõusma.

Nüüdseks on vaktsineerimiskuuri lõpetanud ligi neljandik Eesti elanikest. See on kindlasti positiivne, kuid siiski on suur osa inimestest jätkuvalt viiruse eest kaitsmata. Just seetõttu tuleks ettevaatlik olla, sest kuigi praegu on haigestunute arv võrdlemisi väike, siis on raske ennustada, millised võivad need näitajad olla sügisel – meenutagem eelmist aastat. Viirus on endiselt ettearvamatu, oleme ju mitu korda lugenud erinevatest uutest tüvedest.

Ja pean tunnistama, et mind natuke häirib, et suurtes poodides ja näiteks rongis ei kanna sisuliselt ükski inimene enam maski. On see siis nii raske ja ebameeldiv? Isiklikult olen selle, käte desinfitseerimise ja kõige muuga täiesti harjunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee