Maailm

Tööränne Soome taastub (7)

Ohtuleht.ee, 16. juuni 2021 12:31

Foto: Tiina Kõrtsini

Helsingin Sanomat vahendab, et homme koguneb Soome valitsus, et arutada töörände taastamise tingimusi. Muudatused peaksid kehtima hakkama uue nädala hakul.

Lisaks plaanib valitsus kaotada reisipiirangud täielikult vaktsineeritud inimestele, st ka turistidele. Täielikult vaktsineerituks loetakse inimest, kelle teisest (Jansseni puhul ainsast) kaitsesüstist on möödas vähemalt kaks nädalat.

Samal teemal

Praegu võis juba töörände eesmärgil käia Soomes lennukiga, leevendused puudutaksid just maa- ja merepiiri ületamist. YLE vahendab, et Soome lubatakse ka hooajalised töötajad, juhul kui nende tööandjad vastutavad nende terviseohutuse eest, näiteks võimaldades neile koroonatestimist.

Samal ajal Helsingin Sanomate artikli ilmumisega andis Eesti peaminister Kaja Kallas riigikogus töörände teemadel aru. „Tõepoolest on meil olnud väga palju kontakte erinevatel tasemetel Soome kolleegidega,“ nentis Kallas, et omavahel on suhelnud peaministrid, parlamendid, välis-, sotsiaal- ja siseministeeriumid.

Kallase sõnul on põhjanaabrid olnud oma madalate viirusenäitajatega mõnes mõttes iseenda pantvangid: „Igal juhul, kui nad teevad oma piirid lahti, nakatumine suureneb.“ Seega oli küsimus, kui suur see aktsepteeritav risk on. „Meie tunnetus on see, et peame mingi tasemega harjuma, päris välja seda [viirust] ei saa juurida,“ ütles Kallas.

Samal teemal

19.05.2021
Tallinki laevadel lasi end koroona vastu vaktsineerida 468 inimest
11.05.2021
Kaja Kallas avalikus kirjas Soome peaministrile: selline olukord ei saa olla päriselt 2000. aastate Euroopa Liidus