Poliitika

Sotsid ei usu EKRE udujuttu, aga kavatsevad Kallase umbusaldamist toetada (49)

Viljar Voog, 16. juuni 2021 10:29

KUI KÕIK OLI VEEL HÄSTI: Sotside juht Indrek Saar õnnitlemas aasta algul Kaja Kallast peaministriks saamise puhul.

Foto: Robin Roots

Kolmapäeval kell kaks hakkab riigikogu arutama EKRE ja Isamaa saadikute allkirjastatud umbusaldusavaldust peaminister Kaja Kallasele. Ka kolmas opositsioonierakond, sotsiaaldemokraadid, kavatseb hääletada Kallase pukist kangutamise poolt.

„Meie põhjused on muidugi teistsugused. See udujutt, mille EKRE on paberile kirja pannud ja mida nad igapäevaselt ajavad, valetades pool ilma kokku – sellega meil ei ole midagi pistmist. Need vandenõuteooriad, millest nende jutt kubiseb, neile me kindlasti alla ei kirjuta,“ distantseeris sotside juht Indrek Saar oma parteid konservatiivide koostatud umbusaldusavalduse tekstist.

Samal teemal

„Aga mis puudutab, kas me valitsust usaldame… Valitsus, mis läheb esimese asjana laste huvihariduse kallale, seda on meil väga raske usaldada,“ lisas Saar samas, et hääletusel kavatsevad sotsid vajutada umbusaldamise nuppu.

EKRE esimees Martin Helme andis teisipäevasel riigikogu istungil üle 30 riigikogu saadiku poolt algatatud umbusaldusavalduse peaministrile. „Meie arvates on Kaja Kallas täielikult maha mänginud igasuguse usalduskrediidi, mis tal oli, kui ta valitsuse kokku pani ja ametisse astus. Valitsus on teinud rohkem kui viie kuu jooksul terve rea ühiskonda kahjustavaid, lammutavaid ja ühiskonna turvatunnet vähendavaid otsuseid ja meie meelest ei saa praegune valitsus jätkata,“ sõnas Helme riigikogu kõnepuldist.

Umbusaldamise tekstiga saab tutvuda SIIN.

Isamaal ja EKRE-l on riigikogus 31 saadikut. Ainsana ei allkirjastanud neist umbusaldusavaldust Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Samal teemal

16.05.2021
Riigikogu usaldas Kaja Kallast, valitsus jääb ametisse
15.05.2021
EKRE ja Isamaa peaministri umbusaldamist arutatakse homme, kurikuulus superandmebaasi eelnõu on kolmandal lugemisel
13.05.2021
Sotsid esitavad peaministrile umbusaldusavalduse