Krimi

SUKELDUMISÜLIKOND JA MUSTA KILESSE PAKITUD KASTID: 22aastane mees üritas Eestisse smugeldada üle 100 000 salasigareti 

Toimetas Hindrek Pärg, 15. juuni 2021 12:50
Foto: Lõuna prefektuur

Esmaspäeva südaöö paiku tabasid piirivalvuri 22aastase mehe, kes üritas Eestisse smugeldada üle 100 000 Venemaa maksumärkidega salasigaretti.

Piirivalvurid silmasid Pihkva järvel liikumas kahtlast objekti. Sündmuskohale läinud paadipatrull pidas kinni ööpimeduses vees ujunud mehe, kelle puhul oli alust arvata, et ta on seotud piiriülese salakaubaveoga.

Smugeldaja oli ebaseaduslikuks tegevuseks üsna põhjalikult ette valmistunud, kuivõrd kandis sukeldumisülikonda ning kasutas ujumisel abivahendeid, mis võimaldaks tal vees tavalisest oluliselt kiiremini edasi liikuda, teatas Lõuna prefektuur.  

22aastane topeltkodakondsusega mees peeti asjaolude selgitamiseks kinni ja viidi arestimajja. Samas avastati roostikust musta kilesse pakitud kastid, milles oli üle 100 000 Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega salasigareti.

"See juhtum on ilmekaks näiteks, kuidas piiriüleseks kuritegevuseks otsitakse aina uusi viise,“ kirjutab politsei sotsiaalmeedias. „Pöörame aktiivselt tähelepanu piiriülese kuritegevuse avastamisele nii maal, veel, õhus ja ka vee all. Lisaks peab piiririkkuja arvestama, et läbi aegade on suureks abiks oma tähelepanekute jagamisega olnud meile piiriäärsed elanikud.“

Postituses lisatakse: “Kui näete piiriäärsel alal kahtlast liikumist, sõidukeid või ka drooni, mis võib olla seotud salakaubaveo või muu piiriülese kuritegevusega, andke sellest jätkuvalt omakandi piirivalvuritele teada.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee