Eesti uudised

VENITAMISEST EI PIISANUD! EKRE pidas viimase lahingu, aga superandmebaasi eelnõu võeti ikka vastu (5)

Viljar Voog, 15. juuni 2021 12:09

MEISTERSPORTLANE: EKRE ja Isamaa saadikute ohtrad protseduurilised küsimused ei suutnud takistada eelnõu vastuvõtmist. Selles vallas meistersportlase tiitlile pretendeeriv Kalle Grünthal sai kirja 17 käetõstmist.

Foto: Martin Ahven

Eelmisel nädalal võttis EKRE riigikogus kasutusele venitamistaktika, et takistada enne parlamendi suvepausi suure riikliku biomeetrilise andmebaasi loomise seaduse vastuvõtmist. Koalitsioon keeras konservatiivide plaani peapeale sel esmaspäeval, kui nihutas nn superandmebaasi eelnõu kolmanda lugemise teisipäeval esimeseks päevakorrapunktiks. EKRE küll veel proovis, mis ta proovis, aga lõpuks surusid Reformi- ja Keskerakond seadusemuudatuse läbi.

EKRE haaras teisipäeval veel kahest viimasest õlekõrrest. Esiteks otsustas põhiseaduskomisjon juuni algul, et automaatse biomeetrilise isikutuvastuse süsteemi andmekogu (ABIS) eelnõu kolmas lugemine peaks kavas olema 16. juunil ja hääletuse päeva varasemaks tõstmine käivat põhiseaduskomisjoni soovidega vastuollu. Kuna spiiker Jüri Ratas on visiidil Šveitsis, jäi opositsiooni rünnakute pareerimine abiesimehe Hanno Pevkuri kanda: reformierakondlane selgitas, et parlamendi juhatus võib päevakorda muuta, ja esmaspäeval kinnitas nädala töökava ka riigikogu suur saal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.05.2021
Ülle Madise: meie andmeid kogutakse palju rohkem, kui me arvame
29.05.2021
Kaljulaid kuulutas välja superandmebaasi seaduse
28.05.2021
MIDA OTSUSTAB PRESIDENT? Ministrid tuletasid riigipeale meelde superandmebaasi vajalikkust
15.05.2021
PINGELINE PEAMURDMINE: Tallinna keskerakondlased nuputavad, mida teha Ratase ja Kiigega