Maailm

Koroonaviiruse lõid teadlased? WHO juhi sõnul pole välistatud, et haigusetekitaja pärineb Wuhan laborist (10)

Toimetas Marvel Riik, 13. juuni 2021 21:50

WHO juht dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Foto: Reuters

Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) juhi Tedros Adhanom Ghebreyesusi sõnul peaks Hiina, aitama lahendada küsimust, kas viiruse juured ulatuvad ikka Wuhani laborisse. Ghebreyesus lisas G7 kohtumise pressikonverentsil, et Hiina senine koostöö WHOga pole olnud täielik, ärgitades riik ühtlasi suuremale läbipaistvusele, vahendas Daily Mail.

Viiruse esmakordse ilmnemise osas on mitmeid väiteid. Ühed ütlevad, et viirus sai alguse Wuhani loomaturul. Teiste sõnul pääses viirus inimeste hulka Wuhani viroloogiainstituudist. Seni on Hiina ennast distantseerinud pandeemia vastutaja rollist ja vandenõuteooriatest, et viirus on inimeste loodud.

Ghebreyesus ütles G7 pressikonverentsil, et koroonaviirusesse on haigestunud vähemalt 174 miljonit inimest ja 3,75 miljonit on selle tõttu surnud. Austamaks hukkunuid, tuleks Ghebreyesusi sõnul teha kindlaks viiruse päritolu.

„Vajame koostööd Hiina poolelt,“ ütles WHO juht. „Andmete, eriti toorandmete jagamisel oli [WHO varasemas uurimises] raskusi... loodame, et järgmises etapis on koostöö parem ja läbipaistvam.“

Varasemalt on väidetud, et Wuhani labori kolm teadlast sattusid Covid-19 sarnaste sümptomitega haiglasse 2019. aasta novembris ehk kuu aega enne seda, kui Hiina avastas esimesed viirusjuhtumid.

Samal teemal

13.06.2021
Moskva meelitab autoloosiga vaktsineerima
13.06.2021
ERIKSENI JUHTUM: Interi boss lükkas koroonaviirusega seonduva valeinfo ümber
13.06.2021
17aastane Madalmaade kroonprintsess tegi ootamatu avalduse
13.06.2021
Ööpäevaga lisandus 37 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 64 patsienti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee