Maailm

7 KILOMEETRIT JALGSI! Autoga alla aetud moslemipere eest kõndisid tuhanded kanadalased  (12)

Toimetas Valeria Filippova, Toimetas Greete Kõrvits, 14. juuni 2021 11:24

Kanada provintsis Londonis marssisid inimesed seitse kilomeetrit toetamaks tapetud moslemipere.

Foto: Reuters/Scanpix

Reedel kõndisid tuhanded kanadalased Ontario provintsis Londonis toetamaks moslemiperet, kes hukkus ettekavatsetud autoga allaajamise tagajärjel 6. juunil. Ainsana jäi ellu vaid üheksa-aastane poiss.

Kanadas ajas 20aastane Nathaniel Veltman meelega autoga alla moslemipere, kes läks õhtusele jalutuskäigule. Rünnaku tagajärjel surid kaks naist vanuses 44 ja 74 aastat, 46aastane mees ja 15aastane tüdruk. Üheksa-aastane perepoeg jäi ellu, tema toimetati haiglasse. Orvuks jäänud poisi vigastused on väga rasked.

Samal teemal

Pereisa Salman töötas vanadekodus psühhoterapeudina ning elas Kanadas juba viimased 14 aastat. Tema abikaasa Madiha õppis London Westerni ülikooli doktorantuuris inseneriks. 15aastane tütar Yumna õppis kohalikus keskkoolis ning sai heade tulemuste eest mitmeid aukirju. Neljas hukkunu oli Azfaali ema, perekonna matriarhiks tituleeritud Talat.

Moslemipere toetuseks toimus 11. juunil Londonis meeleavaldus. Inimesed kõndisid jalgsi seitse kilomeetrit, alustades kohast, kus toimus rünnak ning lõpetades lähimas mošees, vahendab Reuters. Inimesed kandsid plakateid loosungitega „Vihkamisel pole siin kodu“ ja „Armastus võidab viha“. Sarnased sündmused toimusid ka teistes Ontario linnades. Samal päeval toimus ka nelja hukkunu matus.

Rünnak tekitas pahameelt kogu Kanadas ning kõigi erakondada poliitikud mõistsid kuriteo hukka. Kanada peaminister Justin Trudeau nimetas moslemipere tapmist terrorirünnakuks ja lubas paremäärmuslikke rühmitusi paremini ohjeldada.

Neljapäeval kohtu ette astunud Veltman naases kohtusaali tagasi esmaspäeval. Teda ootab neli süüdistust esimese astme mõrvas ja üks süüdistus mõrvakatses. Edmonton Journal kirjutab, et munavabrikus töötanud mees oli ühiskonnast irdunud, hoidis omaette ning ärritus kergesti, näiteks karjus oma ema peale kuni too ennast poja eest oma tuppa lukustas. Naabrite sõnul tekkis neil Veltmaniga konflikte, kuna too mängis oma korteris liiga valjult arvutimänge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee