Maailm

KUI PIINLIK! FBI mobiilirakendus paljastas ja häbistas allmaailma 

Juhan Mellik, 11. juuni 2021 18:55
HANEKS TÕMMATUD: Mafioosod soovitasid üksteisele FBI äppi ning maksid veel selle kasutamise eest.Foto: Zuma Press/Scanpix

„Kui mitu kilo nad ühe korraga ära suudavad teha?“ küsib üks kurjategija teiselt. Jutt käib kokaiinist ning selle vedamisest Austraaliasse. Üks jõuk viskaks pakid uimastava pulbriga ranniku lähedal üle parda, misjärel tuleks kaldalt teine jõuk ning korjaks selle üles. „Kas saate sellega hakkama? Ja kui palju on teie tasu?“ pärib narkokaubitseja kohalikult. Jah, igatahes, saavad hakkama, vahelt võetakse 20 protsenti. Asjaosalised ei tea veel, et kogu nende vestlust salvestavad kohalikud õiguskaitseorganid, kes seda varsti kogu maailmale lugemiseks jagavad.

Nime ANOM kandev suhtlusrakendus pidi ju olema kaitstud ja turvaline, nii et selle sisule ei pääseks ligi ükski uudishimulik seadusesilm. Paraku, nagu kurikaelte jaoks sel nädalal ebameeldiva üllatusena selgus, oli pealtnäha ülisalajase programmi autoriks ei keegi muu kui Ameerika föderaalne juurdlusbüroo (FBI) koostöös austraallastega. Nad sokutasid ANOMi kuritegelike ringkondade kasutada, et need ennast ise paljastaksid. Peamiseks sihtmärgiks olid uimastikaubitsejad ja maffiaga seotud inimesed. Tegelased, kes suhtlesid omavahel sääraste kasutajanimede all, nagu näiteks Tom Ford ja SION.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.06.2021
PÄTID SAID PETTA: üleilmses haarangus vahistati üle 800 kriminaali

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee