Nädala TOP

Top | Riik kogub su kohta andmeid 

Laur Uudam, arvamustoimetaja, täna 13:47

Foto: TIINA KÕRTSINI

Riigikogus möllavad kired riikliku jälgimissüsteemi ümber, mis soovib koguda meie sõrmejälgi ja näopilte, aga kahtlustatakse ka suisa dna ja silmaiirise salvestamist. Võimuliit kinnitab, et mingit lausjälgimist ei tule. Samal ajal tutvustas aga maksuamet ehitajate sundkiibistamise kava: objektile tulles ja minnes salvestatakse iga liikumine ning liiga kauaks objektile jäädes hakkavat ametniku arvutis vilkuma punane tuluke. Kui arvate, et tegu süvariigiga, siis eksite, sest kiipkaartide abil kavatseb riik võidelda maksupettustega.

Mis oli Afganistani missiooni missioon?

Suurema pidulikkuseta sai läbi Eesti missioon Afganistanis. Kokku läks sealviibimine Eestile maksma üheksa kaitseväelase elu, 102 sai vigastada. Eesti sai näidata, et on liitlastele liigseid küsimusi esitamata toeks igas olukorras. Vaadates aga seda, mida enne lääneriikide sinnaminekut kohapeal tegutsenud ja ka pärast liitlaste lahkumist tegutsema jääv Taliban kohapeal teeb, võiks ju küsida, mis kasu sai pikast sõjast Afganistani ühiskond? 

Seer ja Kiik ütlevad „ei“

Eesti riik oskab öelda ainult „ei“: vaktsineerimist Tallinki laevadel ei lubatud nagu riik keeldus varem ka koostööst apteekidega, riik keeldub kodulähedasemast vaktsineerimisest ja sunnib inimesi vaktsiiniturismile, ka ei luba riik teise doosi saajail vaktsiini vahetada. Tehakse nii, et ametnikel oleks võimalikult mugav elu ning inimesed vaadaku ise, kuidas hakkama saavad. Ja sellise kiusliku suhtumisega loodetaksegi karjaimmuunsus saavutada? 

Venitajad said keskerakondlasteks

Ligi pool aastat pärast valitsuse ametisseastumist jaanuaris said lõpuks sünkroonis oma keskerakondlikus maailmavaates selgusele ka välis- ja siseminister ja astusid käsikäes Keskerakonda. Seetõttu jäi mulje, justkui nad polekski nad seda teinud omal initsiatiivil. Nüüd on Eestil siis jälle poliitiline valitsus segavalitsuse asemel, kus võtmeministriteks olid apoliitilised ametnikud. 

Laanet sai kärbete ohvriks

Et kärped tulid uisapäisa on näha skandaalist Eesti Poolas asuva kaitseatašee koondamise ümber. Poola kui eesliiniriik rahutu naabri kõrval on Eestile sedavõrd oluline kaitse korraldamisel, et võiks kahtlustada suisa sihilikku Eesti huvide kahjustamist. Kui panna kõrvuti Poola atašee ja kaitseväe orkestri skandaalid, siis kas nende sammudega püüti tõmmata vaip alt uuelt kaitseministrilt, kes ongi nüüd naerualuseks tehtud – läbikukkunud umbusaldusavaldus on selle kõrval tühiasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee