Seisukoht

Seisukoht | Sahtlite avanemise aeg 

Aigi Viira, ajakirjanik, täna 12:38

Foto: Jassu Hertsmann

Aastaid tagasi, kui rääkisime dirigent Anu Taliga inimeste raskemeelsusest ja sellest väljatulekust, ütles ta kandvate pausidega: „Tunneli lõpus paistab valgus - peaasi, et see ei ole rong.“ Praegu, mil koroonapiirangud järk-järgult leevenevad, tundub, et vähemalt rongiviled pole sest koletunnelist kuulda. Õnneks.

Teatri- ja muusikarahvas oleks kui uue hingamise saanud. Pausi aegu lattu toodetud ning sahtlitesse lavastatud lood ja laulud on välja toodud. Iga päev tuleb mõni uus teade vastse suvelavastuse või kontserdi kohta. On sahtlite avanemise aeg.

Kui piirangude järjest leevenevad, on seni poole saali arvestusega väljamüüdud etendustele-kontsertidele ka lisapiletid liikvele tulemus. Seega - kõik, kes on siiani kultuurisündmustest ängistavat puudust tundnud, saavad lõpuks ometi teatri- ja muusikarahva toel oma räsitud vaimu turgutada. On ka tagumine aeg. Artistid on oma publikust tulist puudust tundnud, publik artistidest.

Need aga, kes kurdavad, et kontserdi- ja teatripiletid on ootamatu hinnatõusu läbi teinud, võiksid meenutada, et vabakutselised esinejad on olnud kaks viimast kevadet, möödunud sügise ja talve takkaotsa, erakordselt viletsas seisus. Nüüd, kui sahtlid avanevad, ongi aeg meie omi artiste toetada. Sestap ei kõla piletihindade üle virisemine mõistlikuna. Pigem vastupidi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee