Seisukoht

Seisukoht | Näpujälg Suurele Vennale (7)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 13. juuni 2021 18:31
Foto: Aldo Luud

Kambamentaliteedist bikiinideni läbi imbunud süvariigi vastu saab võidelda vaid relvaga, mis on vähemalt samal tasemel sellega, mis ripub riigipiruka valvajate endigi vööl. Muu hulgas demagoogia ja naeruvääristamisega. Obstruktsioon ehk siis venitamistaktika parlamendis on üks võimalus eelnõusid viia debatini, mitte jõupositsiooniga läbisurumiseni.

Kui pool aastat tagasi tegi Reformierakond riigi turvalisust ja Eesti vabariigi mainet kahjustavaid Venemaa koosseisu kuulumise ettepanekuid, siis EKRE kaitseb praegu tavakodanike vabadusi ja inimõigusi.

Valitsusest välja puksimisest saadik on Eesti kõige isamaalisem erakond näidanud, et endiselt tegeldakse rahva säilimise seisukohalt oluliste eksistentsialistlike teemadega. Kui Reformierakond vedas kummi võtmeküsimuseks kujunenud abielureferendumi korraldamise vastu, siis EKRE seisab demokraatia ja elementaarsete inimvabaduste eest ning isikuandmete seaduse muudatuste vastuvõtmise vastu. Ehk siis orwelliku Suure Venna megaandmebaasi loomise vastu.

ABISe eelnõu järgi koondatakse ühte kohta inimeste sellised biomeetrilised andmed nagu dokumendifotod ja sõrmejäljed ning neile andmetele saaks juurdepääsu 800 ametnikku. Täna 800 ametnikku, homme 8000, varsti silmaiirise skannimine, siis mõttekuriteod? Täna kohustuslikud näpujäljed, homme kohustuslikud vaktsiinipassid ja digitaalne keelduja märk otsa ees?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee