Maailm

Ilta-Sanomat: Soomel tuleks käituda diplomaatiliselt ja eestlaste tundeid arvesse võttes (10)

Ohtuleht.ee, 10. juuni 2021 19:04

Peaminister Kallas kohtumisel Soome suursaadikuga.

Foto: Kaja Kallas/Facebook

Soome kõmuleht Ilta-Sanomat avaldas tänases juhtkirjas toetust Eesti töölistele, kellest paljud käivad Soomes tööl, et aga nädalavahetuseks jälle kodumaale pere juurde naasta.

Mõistagi olid reisipiirangud vajalikud talvisel ajal, mil Eesti nakatumisnumbrid Euroopa tippu tõusid, kuid lõpmatult need jätkuda ei saa. Kahe riigi vahel pole lõunanaabrite iseseisvumisest saati mingeid hõõrumisi olnud, kuni ilmus koroonaviirus ja kiilu vahele lõi. Soome seisukoht olevat, et asi pole ju isiklik, vaid üleüldine mure väljamaalaste riiki lubamise tagajärgede pärast. Eesti peaminister Kaja Kallas aga kutsus lausa Soome suursaadiku vaibale, et talle eestlaste rahulolematust väljendada.

Samal teemal

„Eesti tööliste olukorda tuleb parandada nii ruttu kui ohutust silmas pidades võimalik,“ kirjutab IS. „Soomel tuleks käituda diplomaatiliselt ja eestlaste tundeid arvesse võttes.“

Kommenteerijad nii lahked ei ole. Mõni peab Kallase käitumist häbematuks, mõni imestab, et mis need eestlastest töölised üldse Soome asi on. „Vene kultuuri vaimust pole nad ikka veel lahti saanud,“ põlastab üks. Teine soovitab soomlastel piiride avanedes Eesti võimuladvikule koht kätte näidata ja mitte enam kruiisidele ega alkorallidele minna (mööndes pettunult, et seda juba ei juhtu, janu on liiga suur ja laevapiletid liiga odavad).

Loe Ilta-Sanomate juhtkirja SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee