Eesti uudised

Narva-Jõesuu linnapea ei ole nädala jooksul ajakirjaniku päringutele vastanud

LOOTUSETU KOHTULAHING? Narva-Jõesuu kibe võitlus Kohtla-Järvega (1)

Stass Kuznetsov, 10. juuni 2021 20:46
HALDUSREFORMI KAJA: Ligi viis aastat kestnud Kohtla-Järve ja Narva-Jõesuu kohtuvaidlus sai alguse Viivikonna asula üleviimisest haldusreformi raames.Foto: Tatjana Iljina

Ligi viis aastat kestnud Kohtla-Järve ja Narva-Jõesuu kohtuvaidlusi võib nimetada haldusreformi kajaks. 2016. aastast saati on nende linnade esindajad kohtunud kohtus kolme omavahel seotud juhtumi raames. Kohtla-Järve linnasekretäri sõnul on Narva-Jõesuu kulud vaidlemisele võibolla juba ületanud summa, mille hüvitamist nõutakse. Jutt on kümnetest tuhandetest eurodest.

Kohtla-Järve linnavalitsuse andmetel oli kõige esimese kohtuprotsessi põhjuseks 2016. aastal Viivikonna ja Sirgala asulate Narva-Jõesuu alla viimine. „See oli seotud maamaksu arvutamisega,“ ütleb Kohtla-Järve linnasekretär Anna Generalova. Kohtla-Järve üritas asja sõbralikult lahendada, kuid pärast Narva-Jõesuu linnavalitsuse keeldumist otsustati alustada kohtuskäimist. Tänaseks on pooled lõpuks kompromissini jõudnud, aga kohtuvaidlused kahe linna vahel jätkusid.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee