Krimi

Lapsepõlvekaaslase tapnud ja järve uputanud mees otsib õigust riigikohtust (32)

Siim Randla, 11. juuni 2021 07:23
Foto: Kenno Soo

Lapsepõlvekaaslase Ülle tapmises ja tema surnukeha järve viskamises süüdi jäänud ning üheksa-aastase vangistuse saanud Raido Pilve kaitsja on pöördunud kassatsioonkaebusega riigikohtusse.

2019. aasta 27. augustil läks Viljandimaal Veisjärve külas elav 35aastane Ülle hambaarsti juurde. Ta sõitis sinna bussiga, tuli Karuli peatuses, mis on Kärstna külje all, bussist maha ja kadus seejärel jäljetult. Ema helistas tütrele mitu korda, kuid tolle telefon oli välja lülitatud. Kui Õhtulehe reporter rääkis nädalapäevad pärast Ülle kadumist murest murtud emaga, oli veel lootust, et tütar võib elus olla. Politseinikud olid aga juba üsna alguses veendunud, et Ülle kadumine ei olnud vabatahtlik. Seetõttu avati seoses sellega kriminaalmenetlus.

Nagu hiljem selgus, kaotas Ülle elu. Süüdistuse järgi kägistas Raido Ülle salliga surnuks, pani surnukeha auto pakiruumi ja sõitis järve äärde, kuhu selle viskas.

Süüaluse kaitsja, vandeadvokaat Paul Järve hinnangul ei olnud juhtum lihtne motiivitu tapmine, vaid sellel olid sügavamad põhjused, sealhulgas Ülle enda käitumine kohtumisel, mis viis Raido Pilve endast nii välja, et saabus letaalne tagajärg. Nimelt olla Ülle Raidot lapsepõlves kiusanud ja ka väidetavalt seksuaalselt ahistanud. Tartu maakohus mõistis Raidole üheksa-aastase vangistuse ja seda ei muutnud ka Tartu ringkonnkohus. Nüüd on kaitsja esitanud kassatsioonkaebuse riigikohtule.

Samal teemal

13.01.2021
FOTOD | Lapsepõlvekaaslase surnuks kägistanud ja laiba järve uputanud mees läheb vangi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee