Eesti uudised

LUGEJA KÜSIB: miks Tallinna linnaliinibussides õhku pole?  (32)

Kristiina Tilk, 10. juuni 2021 16:43
Foto: Martin Ahven

„Hommikuse pikema otsa kannatab veel ära. Päevasel ajal, kui päike kõrgel taevas lõõmab, on bussis nii tapvalt palav, et hakkab halb. Miks ühistranspordis konditsioneerid ei tööta?“ küsib pahane lugeja. 

Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) bussiteenistuse direktori Meelis Tartu sõnul tuulutavad juhid sõidukeid lõpp-peatustes, avades salongi uksed ja aknad. Sõidu ajal sulgevat aknaid-luuke tõmbetuule vältimiseks aga sõitjad ise.

„Kuna sõidu ajal on sõidukijuhtide tähelepanu pööratud sõiduteele, siis kontrollida, kas aknad salongis on avatud või mitte, nemad ei saa ning sõidu ajal vastutavad selle eest reisijad ise,“ märgib Tartu. 

Sõidukites, kus konditsioneer on olemas, töötab see automaatrežiimil – kui katuseluugid või aknad on avatud, siis see tööle ei rakendu. Praegu vurab pealinna tänavatel 100 konditsioneeriga varustatud surugaasibussi, juuliks lisandub veel 100. 

Kui rääkida trammidest, siis uuemad CAF trammid (22 tükki) on varustatud konditsioneeriga ning KT-6 trammides ja retrotrammides saab avada aknaid. Trollides on võimalik aknad ja luugid lahti teha ning tavaliselt sõidukijuhid jälgivad, et see palava ilmaga nii ka oleks. 

Uusi sõidukeid soetades jälgitakse Tartu sõnul, et juba hankimise ajal oleksid neil olemas nii konditsioneer kui ka muud turvaseadmed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee