Eesti uudised

KURVAD NOODID: tipporkestrite koondamine kärbib muusikatudengite tiibu. „Otsustasin minna ajateenistusse ja pürgida kaitseväe orkestrisse. Elu tegi kohe korrektuurid.“ (15)

Kadri Kuulpak, 11. juuni 2021 10:00
Foto: Kollaaž (Stanislav Moškov)

Eelmisel aastal lõpetas Tallinna muusikakeskkooli lend, kus ei olnud ühtegi puhkpillimängijat. Sise- ja kaitseministeeriumi kärpekava näeb ette kahe professionaalse puhkpilliorkestri koondamist ja ühendorkestri loomist. Mida tähendab see noortele, kes on sidunud enda tuleviku pillimänguga? Kuidas mõjutab poliitikute otsus kohati niigi hapras seisus puhkpillierialade tulevikku?

Õhtuleht vestles nendel teemadel muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) seitsme üliõpilasega. Valeri Leviand õpib klarnetit, Kristjan Lume flööti, Enri Remmelgas tuubat, Silver Niinemets ja Villem Endel Tiits mõlemad trompetit, Anni Ritson klarnetit ja Anni Karu klassikalisi löökpille.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.06.2021
HELDUS MAKSUMAKSJA ARVEL: kaitseminister Laanet lubas orkestrantidele priskemat koondamishüvitist, kui seadus ette näeb
01.06.2021
LÄRM KANNAB VILJA! Koondatakse ligi 200 kaitseväelast, kuid orkestrandid saavad priske hüvitise ja uue riigipalgalise töökoha
25.05.2021
MUUSIKUD SÕJAMUUSEUMI ALLUVUSSE?! Ettepanek: kaitseväe- ja politseiorkester tuleb liita! Muuseumijuht: meil ei ole asjad ainult vitriinis
24.05.2021
Koondatavate politsei- ja kaitseväe orkestrite toetuseks tuleb meeleavaldus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee