Poliitika

VÄGIKAIKAVEDU: miks valitsuspartei ei tihka riigitöötajaid koondada? (9)

Marvel Riik, 9. juuni 2021 12:37

Koalitsiooniläbirääkimistel tegid Kaja Kallas ja Mailis Reps head nägu ning rääkisid kerge vaevaga, kuidas keerulistes küsimustes on leitud ühisosa. Mõne kuuga on kindlana tundunud fassaadilt pudenenud tükke ja paljastunud teravaid erimeelsusi nagu näiteks riigieelarve kärbete küsimus.

Foto: Tiina Kõrtsini

Reformierakond ja Keskerakond on juba kuu aega vedanud vägikaigast riigieelarve kärbete teemal. Lisavürtsi lisab vaidlus, kas võib rääkida ka töökohtade reaalsest koondamisest. Keskerakondlaste sõnul sellist kokkulepet pole olnud, reformierakondlased aga väidavad vastupidist. Loogika ütleb, et kärpida ei saa ilma koondamisteta.

Reformierakonna esimees ja peaminister Kaja Kallas on kärpimist korduvalt seletanud õiglusega. „Kui meil [koroona]kriisis said kõige rohkem kannatada erasektori ettevõtted, siis ei ole kuidagi õiglane, et avalik sektor ütleb, et meie ei ole nõus mitte ühtegi kulu kokku hoidma, sellepärast et avalikku sektorit peavad üleval maksumaksjad – seesama erasektor, kes on kannatanud kriisis. See ei ole õiglane, et isegi 4% pole meil võimalik kuskilt leida,“ kõlas Kallase värskeim põhjendus teisipäeval Vikerraadio saates „Stuudios on peaminister“.

Edasi lugemiseks: