Poliitika

Ministrid Eva-Maria Liimets ja siseminister Kristian Jaani liitusid Keskerakonnaga (28)

Toimetas Hindrek Pärg, 9. juuni 2021 08:19

Jüri Ratas (vasakul), Eva-Maria Liimets ja Kristian Jaani.

Foto: Keskerakond

Keskerakonna juhatus kinnitas välisminister Eva-Maria Liimetsa ning siseminister Kristian Jaani avaldused liitumaks Keskerakonnaga. Ministrite soovitajateks erakonda on Jüri Ratas, Tanel Kiik ja Jaak Aab.

Välisminister Eva-Maria Liimetsa sõnul on tal siiralt hea meel, et Keskerakond on tema seniseid kogemusi välisteenistuses kõrgelt hinnanud ning kutsus teda oma valitsusdelegatsiooni liikmena Eesti välis- ja julgeolekupoliitika küsimustele kaasa mõtlema.

„Välis- ja julgeolekupoliitika on riigi jaoks üks võtmevaldkondi, millesse panustamine aitab saavutada kõiki teisi meie rahva jaoks olulisi ning põhiseadusesse kirjutatud eesmärke,“ lausus Liimets erakonna saadetud pressiteates. „Hindan kõrgelt võimalust esimese Keskerakonna nimetatud välisministrina töötada tõsiselt nende sihtide saavutamise ja kindlustamise nimel ning lüüa lisaks kaasa nende valdkondade arendamisel ja tugevdamisel erakonna sees.“

Siseminister Kristian Jaani ütles, et erakonnaga liitumine on ministriametis vajalik ja ka selline lubadus oli antud, kui Keskerakond pakkumise ministriametiks tegi. „Tänan selle väljakutse võimaldamise eest Keskerakonda ning hindan seda, et erakond peab siseturvalisuse küsimusi väga olulisteks ning soovib seda valdkonda arendada ja tugevdada,“ sõnas Jaani.

Jaani lisas, et Keskerakond on teinud samme parandamaks poliitilist kultuuri. „Tehtud on vajalikke otsuseid, kuid näen, et erakond peab näiteks veelgi konkreetsemalt panema paika, milline on erakonna reaktsioon süüteos süüdi mõistetud liikmete osas. Või milline on väärtuspõhine käitumine nii erakonna kui erakonnaliikme poolt süüteomenetluse ajal. Need põhimõtted tuleks fikseerida põhikirjas.“

Jaani lisas, et vastavad mõttevahetused on toimunud ja saanud ka toetavat tagasisidet. „Ideaal on muidugi see, et midagi sellist ei peaks üldse arutlema,“ tõdes ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee