Eesti uudised

Koroonapiirangute meeleavaldused: kaitsepolitsei peab ohuhinnangut jätkuvalt riigisaladuseks (10)

Siim Randla, 9. juuni 2021 07:01

Foto: Robin Roots

Dokumendis kajastatud teave vajab jätkuvalt riigisaladusena kaitset, teatas kapo peadirektor Arnold Sinisalu riigikogu EKRE fraktsioonile vastuseks, kus nad soovisid kaitsepolitsei ohuhinnangu avalikustamist seoses Tallinnas Toompeal ja Vabaduse väljakul koroonapiirangute vastu suunatud meeleavaldustega, kus nähti neid võimalikku ohtu põhiseaduslikule korrale.

Kaitsepolitseiamet ei pea võimalikuks avalikustada kõnealust dokumenti. „Kehtiva riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduse kohaselt võib riigisaladuse salastatuse ennetähtaegselt kustutada, kui riigisaladus ei vaja enam Eesti vabariigi julgeoleku tagamise huvides kaitset avalikuks tuleku eest,“ teatas kapo peadirektor Arnold Sinisalu. „Kaitsepolitseiamet on seisukohal, et küsimus ei ole julgeolekuasutuse meetodites ja taktikas, vaid dokumendis kajastatud teave vajab jätkuvalt riigisaladusena kaitset, sest see sisaldab julgeolekuasutuse ülesannete täitmisel analüüsitud ja sünteesitud teavet, mis kajastab riigisiseseid või välismaiseid ohuallikaid.“

Siseminister on kinnitanud, et vahetut ohtu põhiseaduslikule korrale Toompea meeleavaldused ei kujutanud. „Kas meil oli aga ohtusid, mis võivad areneda millekski enamaks, kui rahumeelne meeleavaldus, siis siin on vastus jah,“ lisas ta ERRile.