Maailm

VIDEO | LAKSTI! Macron sai kodanikult kõrvakiilu (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 8. juuni 2021 18:31

Macron Valence'i visiidil. Sinises ülikonnas härrasmees ei olnud siiski intsidendis osaline.

Foto: Reuters/Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron sattus kohtumisel rahvaga ebameeldivasse olukorda, kui üks mees, kellel ta kätt surus, korraga talle lahtise käega üle näo virutas.

„Maha macronism!“ hõikas mees, kui presidendi turvateenistuse töötajate parv talle peale lendas. Tõsiseid vigastusi hoobist ei tekkinud ja mõni hetk hiljem võis riigipead taas rahvaga suhtlemas näha. Pärastpoole säutsus Macron Twitteris rõõmsalt peatsest koroonapiirangute leevenemisest.

Valence’i linna sandarmid kommenteerisid AFP-le, et vahistasid intsidendiga seoses kaks meesterahvast. Meeste täpsem motiiv ning nimed pole veel avalikkusele teada.

Prantsuse poliitikud vasakult kuni parempoolse maailmavaateni olid kiired juhtunut hukka mõistma. Peaminister Jean Castex kommenteeris, et kuigi demokraatia olemuse osaks on vaidlemine ning üksteisega mitte nõustumine, ei tohi see kunagi viia vägivallani, ei verbaalse ega ka kindlasti mitte füüsilise rünnakuni. Rahvusrinde liider Marine Le Pen kommenteeris: „Kuigi demokraatlik debatt võib muutuda kibedaks, ei tohi kunagi sallida füüsilist vägivalda.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee