Poliitika

Ratase büroojuhid Kiik ja Merilai käisid erikomisjoni ees aru andmas (9)

Toimetas Triinu Laan, 8. juuni 2021 11:15

Jüri Ratas ja Johannes Merilai. Tanel Kiik

Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia, Teet Malsroos

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas teisipäevasel erakorralisel istungil eelmise peaministri Jüri Ratase büroo juhtide Tanel Kiige ja Johannes Merilai selgitusi ajakirjanduses avaldatud väidete kohta, mis puudutasid avalike vahendite kasutamist erahuvides.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Eduard Odinets ütles, et tänane istung oli antud teemal juba kolmas ja tal on endiselt kahtlus, et riigi vara kasutamisel ei ole korrektselt käitutud. „Mulle jäi pärast tänast endiste büroojuhtide kuulamist kahtlus, et riigikantselei vahendeid on kasutatud enda või kolmanda isiku huvides. Kuigi Tanel Kiik kinnitas, et riigikantseleil oli peaministri büroo tehtavate kulutuste osas ka vetovõimalus, ei kasutatud seda võimalust kordagi. Küll olevat osad kulutused vajanud täpsustusi ja selgitusi, kuid lõpuks kaeti need ikka ja siin tekib mul küll küsimusi,“ sõnas Odinets.

Samal teemal

Komisjoni juht lisas, et paljude kulutuste puhul võib arvata, et need on tehtud eelmise peaministri erakonnakaaslaste kasuks. „Aga et me ei ole uurimisorgan, siis sellekohaste tõendite kogumine oleks uurimisasutuse pädevuses. Tuleme selle teema juurde järgmisel istungil veel kindlasti tagasi,“ märkis Odinets.

Erikomisjoni aseesimees Valdo Randpere sõnas, et juhtumist tasuks õppida, et kokkuhoidlikkus on voorus. „Minu hinnangul võiks selle kaasuse lõpetatuks lugeda. Isegi kui siin võis mõni reeglitest üleastumine olla, ei ole praegu kuidagi võimalusi midagi vastupidist väita. Olen nõus, et maksumaksja rahaga ei ole kõige säästlikumalt ringi käidud, ja seega kutsun kõiki kokkuhoidlikkusele riigi ressursside kasutamisel,“ rääkis Randpere.

Erikomisjoni istungil osalesid peaministri büroo endised juhid Tanel Kiik ja Johannes Merilai.

14. mail kohtus erikomisjon sama juhtumi raames Jüri Ratasega ja 20. mail riigisekretär Taimar Peterkopiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee