Krimi

Laibatükeldajast nelikmõrvar ei saanud varem vanglast välja (1)

Kristjan Väli, 7. juuni 2021 17:25
LÄHEKS EESTIST ÄRA: Aleksei Rjabkov 2010. aastal Harju maakohtus, kui ta mõisteti süüdi oma neljanda ohvri mõrvas. Foto: Teet Malsroos

Viru maakohus arutas esmaspäeval, kas jõhkrate tapmiste tõttu pikalt vangis olnud Aleksei Rjabkov võiks ennetähtaega vanglast välja saada ning leidis, et see pole võimalik. Kui Rjabkov viimane kord enne karistusaja lõppu välja sai, siis tappis ta oma joomakaaslase, tükeldas viimase surnukeha ja peitis selle Harku järve äärde kõrkjatesse.

Aleksei Rjabkovi on vanglas viibinud suurema osa oma elust. Oma esimese kuritöö pani ta toime 1995. jaanuaris, kui ta meelitas kaks meest metsa ja lasi nad püstolist surnuks. Vaid paar kuud hiljem läks Rjabkov koos kahe kaasosalisega röövima Krooningi tanklat. Röövi käigus lasi ta maha noorukese 22aastase tudengi Eero. Ta tulistas ka teist kannatanud, kuid viimasel õnnetus õnne kombel eluga pääseda  – kuul jäi napid kolm sentimeetrit enne mehe selgroogu pidama. 1996. aastal määrati Rjabkovile kolme tapmise ja ühe ränga vigastamise tekitamise eest 15 aastat vanglat. Tanklaröövi käigus surma saanud Eero ema soovib poja tapjale eluaegset. Hoolimata ränkrasktest kuritegudest lasti Rjabkov 2007. aastal enne tähtaega vanglast välja. Kuna tal ei olnud kusagile minna, siis elas mees kodutuna telgis ja tarvitas ohtralt alkoholi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.03.2010
Kolm mõrva paari kuuga
04.03.2010
Paadunud sarimõrvar pääses jälle kergelt!
23.03.2009
Miks mõrtsukat varem ei peatatud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee