Krimi

Politseikoer Sharky leidis sõidukisse peidetud narkootikumid (4)

Toimetas Triinu Laan, 7. juuni 2021 16:37
Foto: Politsei-ja piirivalveamet

Põhja prefektuuri parim patrullkoer Sharky aitas politseinikel läbi otsida liiklusõnnetusse sattunud sõidukit ning leidis ümbrust kontrollides narkokahtlusega aineid. Sündmuskohal peeti kinni 34aastane ja 32aastane mees, keda kahtlustatakse suure koguse narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises.

29. mai õhtul kontrollisid politseinikud Tallinna ringteel liiklusõnnetusse sattunud sõiduautot BMW. Sõidukijuht ja reisija õnnetuses viga ei saanud, kuid politseinikel oli alust arvata, et mõlemad mehed võisid olla narkojoobes. Sündmuskohale kaasati teenistuskoer Sharky, kes leidis sõidukist ja selle lähedalt GHB kahtlusega vedelikku ja valget pulbrilist ainet, mis toimetati ekspertiisi.

Samal teemal

Sündmuskohal peeti kahtlustavatena kinni 34aastane ja 32aastane mees. Mõlemat meest on varem karistatud joobes juhtimise eest, ühte neist ka narkokuriteo eest. Põhja ringkonnaprokuratuur taotles kohtult meeste vahistamist eeluurimise ajaks, sest prokurör hindas kõrgeks ohtu uute kuritegude toimepanemiseks. Kohus nõustus ning mehed võeti esialgu kaheks kuuks vahi alla.

Politsei- ja Piirivalveametis töötab üle 80 teenistuskoera, neist mitmed on spetsialiseerunud narkootikumide otsimisele. „Sharky põhiline tööülesanne on patrullimine, kuid pool aastat tagasi hakkasin Sharkyle õpetama lisasuunana narkoaine otsimist. Ehkki narkokoera rollis on ta alles algaja, tundub, et see tuleb hästi välja. Kõiki lõhnu õpetatakse politseikoertele läbi mängu ja parimaks preemiaks hästi sooritatud ülesande eest ongi Sharky jaoks mäng,“ ütles Põhja prefektuuri koerajuht Julia Eesalu.

Belgia lambakoer malinois Sharky on viis aastat vana ja ta on valitud Põhja prefektuuri parimaks patrullkoeraks 2019. ja 2020. aastal. Julia Eesalu on valitud Põhja prefektuuri parimaks koerajuhiks viiel korral.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee