Maailm

Maailma toiduhinnad muudkui kerkivad 

Greete Kõrvits, 7. juuni 2021 18:57
MÕJUTATUD KOROONAST, ILMAST JA TÖÖJÕUST: Teravilju ei tarbi ainult inimesed, vaid ka loomad, keda sööme. Pildil maisipõld Indianas.Foto: Reuters/Scanpix

Viimase kümnendi jooksul pole toiduhinnad nii kiiret kasvuspurti näinud, muretseb ÜRO. Mõnede ekspertide hinnangul ei peatu see veel niipea. Puutumata ei jää ka Eesti, ent meid ei „näpista“ statistika andmeil niivõrd kallinenud toit, kuivõrd kõvasti kallinenud kütus.

„Iga loom, mida sina sööd, sööb ise omakorda teravilju, maisi, sojaube või sojakooki, võib-olla isegi mingil määral nisu,“ kommenteeris ettevõtte Teucrium Funds president Sal Gilbertie Yahoo Newsile. Eriti kiirelt tõusevadki just teraviljade, aga ka suhkru ning taimsete õlide hinnad. ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsioon (FAO) uurib teravilja, suhkru, liha, õli- ja piimatoodete hindu. FAO globaalse toidukaupade hinnaindeksi järgi olid toiduained maikuus 4,8 protsenti kõrgemad kui aprillis ning kuni tervelt 39,7 protsenti kõrgemad kui 2020. aasta mais. Samas ennustab FAO, et teraviljade hinnad võivad tänu suurenevale tootmisele hakata peagi järele andma.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.05.2021
ÕL VIDEO | MIDA TÄHENDAB HIRMUTAV INFLATSIOON? Hinnatõus lööb juba rahakotile, kuid rahvas on mõõdukalt optimistlik
26.05.2021
LUHVTITAGE SAJALISI! Ehitusturu hinnatõus teeb kallimaks ka tavalise vannitoaremondi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee