Krimi

VIDEO | Tallinnas rööviti tanklat, vargad ründasid müüjat ja võtsid kassast kaasa sularaha (25)

Toimetas Keit Paju, 5. juuni 2021 08:45

Foto: Stanislav Moshkov

Tallinnas rööviti ööl vastu laupäeva T1 kaubanduskeskuse kõrval asuvat Circle K tanklat.

„Veidi enne keskööd laekus häirekeskusele teade, et Tallinnas Kivimurru tänaval sisenes tanklasse kolm isikut, kes ründasid teenindajat, lükkasid ta pikali ning võtsid kassast 90 eurot sularaha,“ selgitab PPA pressiesindaja Ragne Keisk.

„Pärast vahejuhtumit jooksid isikud minema. Ärevale teatele reageeris mitu politseipatrulli, sealhulgas ka koerajuht teenistuskoeraga, paraku ümbrusest kirjeldatud isikuid tabada ei õnnestunud,“ lisab Keisk.

Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, mille raames on suheldud nii tanklatöötajaga kui ka teiste kogukonna liikmetega. Töö jätkub ka tankla ja teiste sellesse piirkonda jäävate turvakaamera salvestiste läbivaatamisega tuvastamaks kurjategijaid. Sündmuskohalt kogus uurimiseks tarvilikku infot ja detaile ka kriminalist. 

Kui kellelgi on infot öise vahejuhtumi või selle toime pannud isikute kohta, siis palutakse sellest häirekeskusele teada anda.

Circle K: töötajate ohutus ja turvalisus on meie prioriteet

Circle K juht Kai Realo selgitab, et eile hilisõhtul Tallinna teenindusjaamas toimunud rööviga tegeleb politsei, kellele Circle K on andnud üle kõik juhtumi uurimiseks vajalikud materjalid.

„Kõik meie teenindusjaamad on varustatud erinevate turvalahendustega, et tagada töötajate turvalisus ja ohutus. Teenindusjaamas on mitmeid statsionaarseid häirenuppe ning ka kõik töötajad on varustatud paanikanupuga, et vajadusel ohu korral kiiret abi saada. Lisaks on kõik jaamad varustatud turvakaameratega, mis võimaldab meil anda politseile  infot kurjategijate kohta,“ kinnitab Realo.

Ta lisab, et töötajate koolitamisel mängitakse alati läbi mitmeid ohustsenaariumeid, et tagada töötajate valmidus ohuolukorras turvaliseks tegutsemiseks.

„Täna öösel tööl olnud teenindusjaama töötaja tervisega on praegu olukorda arvestades kõik hästi ja intsidendi käigus tema elu ohus ei olnud. Pakume töötajale vajalikku psühholoogilist abi ja nõustamist olukorrast taastumiseks. Samuti saavad nõustamist kõik meie teised meeskonnad, kes seda vajavad. Teenindusjaama töötaja käitus ohuolukorras vastavalt läbitud väljaõppele – vajutas röövi järgselt nii paanikanuppu, mis tõi kiirelt kohale turvafirma, ja helistas Häirekeskusesse, misjärel sulges ajutiselt teenindusjaama,“ tunnustab Realo töötajat.

Ta nendib,, et ajal, mil sularahatehingute arv on oluliselt langenud ning kaardimaksete arv suurenenud, ei ole teenindusjaamade kassades olulises koguses sularaha ning lisaks on ettevõttes väga selged protsessid ja reeglid sularaha käitlemiseks, mis välistavad suurte summade kassasahtlis hoidmise. Ka käesoleva juhtumi puhul lahkusid kurjategijad tühise summaga.