VANGIDEL JUBA MURESID JAGUB: Vangide vaevaline elu või lihtsalt liiga palju vaba aega? Igatahes pöörduvad nad usinasti kohtu poole.Foto: Tiina Kõrtsini
Kristjan Väli 4. juuni 2021 20:47

Trellide tagant kohtutele laekuvad kaebused kõnelevad vangide vaevalisest elust või siis sellest, et neil on liiga palju vaba aega. Hiljaaegu arutas riigikohus seda, kas vangil on õigus saada 7000 euro suurust hüvitist, sest tema kambris napib põrandapinda. Viimasel ajal on kohtuni jõudnud sellisedki kaebused, kus vang kurdab kongis oleva radiatsioonitaseme üle ja seepärast, et ta ei soovi kaitsemaski kanda.

Eelmise aasta märtsis esitas Viru vangla kinnipeetav Sergei vanglale kahjunõude, sest tema õigusi on rikutud ja inimväärikust alandatud. Põhjus oli lihtne – ta on pidanud 1366 vanglas veedetud päeva olema kongis, kus napib põrandapinda. Sergei soovis seetõttu hüvitiseks saada 6830 eurot, mis teeb viis eurot ühe päeva ees. Veidi enam kui kaks kuud hiljem otsustas vangla, et tema soovi ei rahuldatai. Sellest sai alguse kohtuvaidlus, mis käis aasta jooksul läbi kõik kohtuastmed. Paraku pole lõpptulemus tänini selge – mai lõpus otsustas riigikohus, et ringkonnakohus on asja arutamisel teinud apsu ja nad peavad seetõttu kaebuse uuesti üle vaatama.

Edasi lugemiseks: