Maailm

VIDEO | Bulgaarias tungisid Ameerika sõjaväelased oliiviõlitehnika tehasesse (4)

Greete Kõrvits, 4. juuni 2021 18:49

Oliiviõli valmistamine. Illustreeriv foto.

Foto: Zuma Press/Scanpix

USA sõjavägi palus vabandust Bulgaaria ettevõttelt, kelle territooriumile nende sõdurid õppuste käigus eksikombel tungisid. Firma valmistab oliiviõli pressimiseks vajalikku tehnikat.

CNN vahendab, et ettevõtte töötajad olid küllalt üllatunud, õieti üsna hirmunud, kui relvastatud tüübid järsku nende hoonesse ilmusid. Tehase omanik kommenteeris, et aastate jooksul, mil NATO sõjaväelased nende kandis õppusi on korraldanud, pole midagi sellist juhtunud. Iseenesest polevat kohalikel tema sõnul õppuste toimumise vastu midagi, kuid sellisest plaanist oleks võinud neid ikkagi teatada, et töölised poleks end poolsurnuks ehmatanud. Ta kavatseb asja kohtusse anda.

„USA sõdurid käisid terve meie tehase läbi. Meil on väike kollektiiv, seitse töötajat, nii et kõik nägid neid ja eks igaüks reageeris vastavalt oma loomusele. Ehk et mõni ehmus rohkem, mõni vähem, nagu võib arvatagi,“ kirjeldas ta ja lisas, et õnneks kõmmutamiseks ei läinud. Ligi pool tundi väldanud intsidendi järel lahkusid sõdurid sama teed pidi, kust tulid - üle aia hüpates.

Bulgaaria president Rumen Radev mõistis tsiviilkodanike hirmutamise hukka ning lubas, et asja asutakse uurima. Ameeriklased palusid vabandust nii isiklikult tehase omaniku käest kui ka avalikus pöördumises.