Seisukoht

Seisukoht | Elama peaks juba praegu 

Carolin Liis Tamm, reporter, 4. juuni 2021 17:30

Kohvikud tehti lahti, ilmad on päikselisemad ja kinos saab jälle käia. Ilmselt on nii mõnelgi tekkinud tunne, et nüüd saab hakata elama. Seda peaks aga tegelikult kogu aeg ja juba praegu tegema.

Tihti kuuleb mõttekäike, et tulevikus millegi saavutamine toob õnne ja hea elu. „Kui saan palju raha, siis hakkan elama. Kui saan selle töö, siis olen õnnelik. Kui koroona ära kaob, saan stressist lahti.“

Ka mina mõtlen ikka ja jälle sellele, mida pole ja mis võiks olla. Saavutamisvajadus peitub paraku meis kõigis ja eestlase loomusessegi on virisemine juba sisse kirjutatud. Alati tundub, et paremad ajad on ees, aga seda miskit oodates võib kõik see, mis praegu on, ära ununeda.

Kõlab klišeena, et elada tuleb hetkes, aga mõnikord maha istudes ja tänulikkuse kanalid enda sees üles turgutades võib avastada, et tegelikult pole elul viga midagi. Alati ei peagi olema kõige kallim auto või oma bassein, vaid piisab toredatest hetkedest sõpradega, mõnusast jalutuskäigust või lihtsalt naeratusest. Muidugi võib ju vastu väita, et seda on kerge öelda, eriti kui on laen kaelas või lahkuminek seljataga, aga väärtusliku elu märkamine algab paraku enda seest. Vastutus negatiivse hoiaku ja morni mõtlemise eest on me endi õlul.

Elu leiab aset praegu. Pöörates tähelepanu sellele, mis toimub me sees, leiaksime, et meie võimusesse on antud ainult see hetk just praegu. Seega röövi oma päevast minutikese ja mõtle vähemalt ühele asjale, mis on selles hetkes elamist väärt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee