Eesti uudised

MIKS AINULT LENNUKIGA SAAB? Kallas kohtus Soome suursaadikuga: avaldasin muret rangete reispiirangute üle (96)

Toimetas Kristjan Väli, 4. juuni 2021 14:20

Kaja Kallas kohtus Soome suursaadiku Timo Kantolaga Stenbocki majas.

Foto: Kaja Kallas/Facebook

Peaminister Kaja Kallas kohtus reedel Soome suursaadiku Timo Kantolaga. Jututeemaks oli ranged reisipiirangud, mida põhjanaabrid on rakendanud. Nimelt Soome küll taastab töörände Eestiga, kuid üle lahe saab vaid lennukiga. Kallase hinnangul on tekkinud olukorras palju küsimusi, mis võiks kiirelt lahenduse leida.

Peaminister Kaja Kallas kirjutab Facebookis, et töörände küsimus on Eestile juba neli kuud muret tekitanud ja see on põhjustanud ka hulga probleeme.

Kallase sõnul on viiruse levik on mõlemas riigis vähenemas ning vaktsineerimine edeneb jõudsalt ja Eesti on välja pakkunud erinevaid lahendusi, kuidas tõestada reisijate ohutust.

„Laevafirmad on juba kolm kuud nõudnud reisijatelt pardalemineku eeldusena negatiivse testi tõendit. Sujuvat ja turvalist reisimist soodustab ka digitaalse vaktsineerimistõendi kasutusele võtmine. Praeguses olukorras pole Soome kehtestatud piiriülese liikumise piirangud enam proportsionaalsed ega põhjendatud ning Eesti hinnangul ei vasta need Euroopa Liidu Nõukogu ühiselt kokkulepitud reisimissoovitustele ega Schengeni piirieeskirjadele – inimeste vaba liikumine on Euroopa üks aluspõhimõtteid,“ ütleb Kallas.

Ta toob postituses välja, et Soome on alati olnud Eestile hea partner ja vennasrahvas, kellega meil on eriline suhe. Seetõttu teeb piirangute puhul muret ka see, et Eesti ja Soome häid suhteid seatakse avalikkuses küsimärgi alla.

Kallas teatab, et ta andis Soome suursaadikule edasi suure soovi jõuda kiire lahenduseni.

Suursaadik Kantola täpsustas kohtumisel, et Soome jaoks on tegemist küsimusega, kuidas üldse on võimalik välismaalt Soome saabuda, mitte ainult Eestist. Suursaadik rõhutas ka seda, et Soomes on vastav uus seadusandlus ettevalmistamisel ning on lootust, et see saab peagi valmis.

Neljapäeval kirjutas ERRi uudisteportaal, et Soome nõustus järgmisest nädalast taastama töörände Eestiga, mis tähendab, et emmas-kummas riigis tööl käijad ei pea eneseisolatsiooni jääma. Samas aga võivad Soomes töötavad eestlased või Eestis töötavad soomlased reisida alates 7. juunist kahe riigi vahet üksnes lennukiga. „Aga mitte veel laevaga," toonitas välisministeeriumi asekantsler Märt Volmer.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee