Valgevenelaste meeleavaldus Kiievis.Foto: Zuma Press/Scanpix
Greete Kõrvits 3. juuni 2021 18:37

Valgevene eksiilis aktivistid kardavad, et isegi Minski lennupiraatluse intsident ei ärrita eurooplasi piisavalt. „Euroopa Liit peab otsustama, kas oluline on kasum või põhimõtted,“ sõnas opositsiooniliidri Svjatlana Tsihhanovskaja kõneisik Anna Krasulina telefonikõnes The Moscow Timesiga. Mõlemad naised elavad praegu Leedus.

„Eks me varsti näe, kumb siis olulisemaks osutub, aga praegusel hetkel näib Valgevene demokraatia tulevik küll väga sünge,“ arvas Krasulina, „kui just Euroopa Liit praegu plaanitust drastiliselt suuremaid samme ette ei võta.“

Mõned aktivistid muretsevad, et pahameel Minski intsidendi, ajakirjanik Raman Pratasevitši vahistamise pärast võib ajapikku vaibuda, nii nagu nende hinnangul vaibus pahameel möödunud aastal, kui Valgevene valimised juba pikema aja taha jäid ning protestiaktsioonidel osalejate arv vähenes. „Niipea kui marsside ilusad pildid ära kadusid, ei viitsinud nad meist enam kirjutada, tähelepanu kadus ära,“ kritiseerib üks Ukrainas elav põgenik, kes kardab elu pärast ning keeldub oma pärisnime ütlemast. Uued massimeeleavaldused pole aga niisama lihtsad korraldada, selle eest on režiim juba hoolt kandnud. Lood tuhandetest piinatud poliitvangidest on piisavad, et Valgevene demokraatiameelseid hirmutada. Praegu korraldavad välismaal elavad valgevenelased meeleavaldusi teistes riikides.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

6. juuni 2021 14:43
Nõuavad sanktsioone , pärast ise kannatavad .
ajalugu 4. juuni 2021 16:37
1940a suvel nõudsid ka eesti aktivistid Pätsi klikivalitsuse kukutamist ja veidi hiljem n.liiduga ühinemist,need valgevene aktivistid tahavad ju sama -Luka kukutamist ja brüsseli liiduga sõbrasuhteid,hiljem ühinemist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS