Eesti uudised

ERSO: eesmärk on lubada saali rohkem rahvast

VIIMASE HETKE NÕUDMINE! Pahane piletiomanik: miks ma pean enne kontserti järsku koroonatesti tegema? (66)

Katariina Loog, 3. juuni 2021 15:16

TESTITA SISSE EI SAA: ERSO taotles eriloa, et 200 inimese asemel lubada saali 400. Eriloa üheks kriteeriumiks oli aga see, et iga külastaja peab tegema koroona kiirtesti.

Foto: Tiit Tamme

4. juunil toimuvale ERSO lõppkontserdile „Grand Final“ otsustati lubada algse 200 inimese asemel poole rohkem kontserdikülastajaid. Piletiostjate üllatuseks saadeti aga vaid kaks päeva enne kontserti neile e-kiri, millega paluti tulla enne üritust koroona kiirtesti tegema. Nii mõnelgi külastajal ajas see ootamatu nõudmine harja punaseks.

„Pidime homme minema emaga ERSO kontserdile. Piletid ostetud ja meel hea. Eile tuli kiri, et kõik 400 piletiostjat peavad tegema kiirtesti. Seda oleks ju võinud enne piletiostu öelda. Otsustasime, et jätame kontserdi ära. Tõesti ei taha minna kuskile kiirtesti sabasse ootama. Ei tea kas nii hakkabki olema,“ imestab toimetusele saadetud kirjas üks piletiomanik.

Miks selline otsus tehti, seletab ERSO maine- ja kommunikatsioonijuht Kärt Ruubel. „ERSO taotles eriloa, et 200 inimese asemel lubada saali 400 inimest. Põhjuseks on asjaolu, et nüüd, kui kultuur läks jälle taas avatuks, oli meil lõppkontsert juba välja müüdud,“ sõnab Ruubel.

Eriloa üheks kriteeriumiks oli, et kõik inimesed, kes soovivad kontserti külastada, peavad samal päeval tegema kiirtesti. Ennast peaksid testima ka juba koroona läbi põdenud ning selle vastu vaktsineeritud inimesed.

Kiirtestimine on osa eriprojektist, kus ERSO koostöös terviseameti ja tehnoloogiaettevõttega Certific uurivad viiruse levikut kultuuriasutustes. „Kõik külastajad peavad tegema enne kontserti testi ainult sellepärast, et meil oleks piisavalt andmeid tõestamiseks, et kultuuritarbimine on turvaline ja ohutu,“ sõnab Ruubel ning lisab, et see on meie kõigi tuleviku nimel, et inimesed saaksid naasta jälle normaalsesse kultuuriellu. Ruubeli sõnul on pärast e-kirja saamist ERSOsse helistanud piletiostjaid, kellele on tulnud selgitada, miks peavad kõik ennast testima.

Kiirtestimiseks on inimesed kutsutud kontserdipäeval Estonia kontserdisaali fuajeesse kella 10–18 vahel, soovitatavalt enne kella 16. Kontsert algab kell 18. Teste tehakse nina kaudu.

Kiirteste väljastab ERSO ning külastajad nende eest lisatasu maksma ei pea. Negatiivse tulemuse korral antakse külastajatele kaasa ka kordustest, mida palutakse teha viis päeva pärast kontserdikülastust. Kordustesti tegijad saavad tänutäheks ERSO uue hooaja piletite eelbroneerimise võimaluse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee