Repliik

Laaneti lubadused ei maksa midagi: lühema staažiga pillimehed saavad lubatud 12 kuu palga asemel hüvitiseks vaid kahe kuu palga

Kaitseminister lahmis niisama: orkestrandid jäävad Laaneti lubatud hiigelhüvitisest ilma! (80)

Arvamustoimetus, 3. juuni 2021 20:18

Foto: Tiina Kõrtsini

Õhtuleht tundis huvi, mille alusel lubas kaitseminister Kalle Laanet maksta kaitseväe likvideeritavale orkestrile hüvitiseks aastapalga, kui seadus näeb ette hüvitiseks 2–10 kuu palga sõltuvalt staažist. Pärast päev kestnud järelemõtlemist teatas kaitseministeerium lõpuks, et tegu oli ministri kujundiga, ning Laaneti öeldut asuti nüüd tagantjärele peenhäälestama.

Karin Kivipõld, kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna pressiesindaja: „Kaitseministri vastus oli üldistatud. Koondamishüvitist makstakse kaitseväeteenistuse seaduse alusel. Orkestri üleminekuga seotud täpsemad otsused, kaasa arvatud väljamakstavad koondamishüvitised, ei ole veel lõplikult tehtud ning selguvad lähiajal.“

Orkestrandile tähendab see, et algselt Laaneti lubatud 12 kuu palga asemel saab väiksema staažiga pillimees kätte vaid kahe kuu palga. Et Laaneti lahke lubadus tekitas orkestris aga õigustatud ootuse, siis Laaneti sõnad on heaks aluseks vaidlustada aastapalgast väiksema hüvitise maksmine töövaidluskomisjonis või kohtus.

Laaneti puhul tähendab lubadusest taganemine aga klassikalist küsimust – mis maksab ministri sõna, kas teda võib usaldada ja tema lubadustes kindel olla?

Veel hullem on patrav minister, kes on ebakompetentne ega valda teemat. Kuidas saame kindlad olla, et Laanet ka ülejäänud oma valdkonna teemasid paremini jagab?

Samal teemal

02.06.2021
Juhtkiri | Kokkuhoid kaitseministeeriumi moodi
02.06.2021
HELDUS MAKSUMAKSJA ARVEL: kaitseminister Laanet lubas orkestrantidele priskemat koondamishüvitist, kui seadus ette näeb

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee