Eesti uudised

HELDUS MAKSUMAKSJA ARVEL: kaitseminister Laanet lubas orkestrantidele priskemat koondamishüvitist, kui seadus ette näeb (10)

Marvel Riik, 2. juuni 2021 17:04

Kaitseminister Kalle Laanet.

Foto: Robin Roots

„Kui soovitakse tõlgendada, et keegi viiakse kuhugi üle – ei, kedagi ei viida üle. Üks töösuhe lõppeb ehk nad lõpetavad töösuhte kaitseväega, saavad aastase koondamishüvitise ja asuvad tööle sõjaväemuuseumis,“ rääkis kaitseminister Kalle Laanet kaitseväe orkestrantidest teisipäeval ministeeriumi pressikonverentsil. Kaitseväeteenistuse enda seadus nii helget koondamist aga ei võimalda.

Kuidas saab ikkagi rääkida nii heldest koondamishüvitisest nagu aastane palk? Kaitseministeeriumi pressiesindaja Karin Kivipõld täpsustas, et kaitseväe orkestri kui tegevteenistujate töösuhe lõpetatakse ning neil on õigus hüvitistele vastavalt kaitseväeteenistuse seadusele, eeskätt paragrahvile 149. Selle paragrahvi kohaselt makstakse koondamise korral tegevväelasele hüvitist tema teenistusstaaži järgi: kuni kolm aastat – kahe kuu põhipalk; kolm kuni viis aastat – kolme kuu põhipalk; viis kuni kümme aastat – viie kuu põhipalk ning kümme ja rohkem aastat – kümne kuu põhipalk.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.06.2021
LÄRM KANNAB VILJA! Koondatakse ligi 200 kaitseväelast, kuid orkestrandid saavad priske hüvitise ja uue riigipalgalise töökoha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee