Foto: Radio Free Europe/AP/Scanpix
Greete Kõrvits 2. juuni 2021 16:35

Minski kohtusaalis leidis aset dramaatiline vahejuhtum, kui režiimivastastel meeleavaldustel osalenud Stsiapan Latõpov haaras pastaka ning torkas endale sellega kõrri. Kohtupuuris kokku vajunud mees jõudis verekaotusest juba minestada, kuna saali töötajad ei suutnud üles leida puuri võtmeid.

Latõpovit süüdistatakse avaliku korra rikkumises, politseile vastu hakkamises ning pettustes, vahendab Moscow Times. Tegelikkuses on nende taga mehe aktiivne tegevus Minski miitingutel. Rahvusvaheline üldsus peab teda Lukašenka režiimi poliitvangiks.

Kohtusaalis rääkis 41aastane mees, kuidas teda kinnipidamisasutuses piinati ja ähvardati tema lähedasi. „Vanglaametnikud vandusid, et kui ma ennast süüdi ei tunnista, algatatakse kriminaaljuhtumid minu sugulaste ja naabrite suhtes,“ kirjeldas Latõpov. Ta istus kinnipidamisasutuses, mis on piinamiste ja jõhkruste poolest kurikuulus, tervelt 51 päeva. Pärast oma pöördumise esitamist astus ta ootamatult pingile, haaras pastapliiatsi ning lõi selle endale otse kõrri.

Foto: Radio Free Europe/Reuters/Scanpix

Pärast võtmete otsimist toimetas kiirabi veritseva ning teadvuseta mehe haiglasse. Valgevene võimude väitel pole Latõpovi elu enam ohus ning ta paraneb.