Poliitika

DUELL TROONILE ALGAB! Seedri kõrval himustab erakonnajuhi tiitlit Perling (91)

Toimetas Marvel Riik, 2. juuni 2021 13:33

Lavly Perling ja Helir-Valdor Seeder.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini, Stanislav Moškov)

Kolmapäeval teatasid nii Isamaa praegune esimees Helir-Valdor Seeder kui ka erakonna opositsioonilise liikmeühenduse Parempoolsed esindaja Lavly Perling, et kandideerivad kuu lõpus toimuval suurkogul erakonna esimeheks.

Endine peaprokurör Lavly Perling teatas kirjas erakonnaliikmetele, et erakonnal võiks olla kolm eesmärki: „Muutuda juhtivaks opositsioonijõuks, kindlustada Isamaa kohalolek üle Eesti ning viia erakond 2023. aasta parlamendi valimisteks kolme suurema hulka.“ Selle saavutamiseks tahab Perling erakonda kui organisatsiooni taaskäivitada.

Samal teemal

„Olen näinud Eesti inimeste rasket elu ja samas ka võimalusi kõikide elustandardi parandamiseks. Selleks on vaja teha raskeid, mitte iseenda, vaid Eesti huvidest lähtuvaid otsuseid – panna lauale maksureform, rääkida tervishoiu- ja haridusreformidest ning kujundada ümber majanduskeskkond, et anda Eestile konkurentsivõime maailmas.“

Loetud tunnid enne Perlingu kirja teatas erakond, et 100 liikme toetusavaldusega kandideerib uuesti esimeheks Helir-Valdor Seeder, kes on Isamaa esimehe tiitlit kandnud aastast 2017, sh valiti ta tagasi 2019. aastal.

„Erakonna edu ja mõjukust poliitikas ei saa vaadata ainult reitingute järgi. Oluline on oma põhimõtetest lähtuva poliitika ellu viimine, konkreetsed teod ning ka sammud mis aitavad rumalaid otsuseid ära hoida. Julged otsused ja Eesti asja ajamine ei ole alati populaarne, aga seda tuleb teha sellele vaatamata,“ rõhutas Seeder pressiteates. Praegune esimees näeb, et erakond peab päevakorda tõstma „väärika rahvusluse“, sh arutama, mis on järgmised sammud rahvastiku- ja perepoliitikas, riigikaitses, majanduses ning eesti keele-kultuuri küsimustes.

Isamaa suurkogu toimub 20. juunil Tartu lauluväljakul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee