Eesti uudised

Riigikogu liige Aivar Kokk ei vaidlusta terviseameti trahviotsust (10)

Siim Randla, 2. juuni 2021 05:49

Aivar Kokk

Foto: Maria Kilk

Jaanuaris koroonaviirusega nakatunud, väidetavalt sellest teadlik olnud ja siiski Jõgeva volikogu istungil osalenud riigikogu liige Aivar Kokk ei vaidlusta terviseameti trahviotsust: see ei oleks mõistlik aja- ega ressursikasutus talle ega terviseametile.

„Terviseameti otsuse juures oli peamiseks vaidlusepunktiks küsimus, mis hetkest algab karantiinikohtustus. Terviseamet teavitas mind sõnumiga, et olen lähikontaktne 18.01.2021 kell 17.08. Jõgeva vallavolikogu istung toimus päev varem (17.01) ning enne seda ei olnud mul infot, et terviseamet oleks mind määranud lähikontaktsena eneseisolatsiooni,“ selgitas Aivar Kokk. „Samuti ei olnud ma enne volikogu kohtunud viimase 100 tunni jooksul mitte ühegi positiivse proovi andnud inimesega. Seega ei olnud ma volikogu ajal rikkunud ühtegi seadust ega valitsuse määrust,“ rääkis ta.

„Rõhutan, et olin peale terviseameti sõnumit püsivalt kodus, kuni perearst vabastas mind eneseisolatsiooni kohustusest. Kordan, et ma ei ole kedagi tahtlikult nakatanud ning minule teadaolevalt, ei ole keegi ka COVID-19-sse nakatunud 17.01 toimunud Jõgeva vallavolikogu istungil. Ma ei vaidlusta terviseameti otsust, sest see ei oleks mõistlik aja- ega ressursikasutus ei mulle ega terviseametile,“ sõnas Kokk.

Samal teemal

11.03.2021
ÕHTULEHE KOROONA-DARWINI AUHINNAD: sooduskampaaniatest kuni „suurepärase“ kriisijuhtimiseni
05.02.2021
Levitas viirust: staarpoliitik tekitas Jõgeval väiksemat sorti kaose