Krimi

Riigikohus saatis volikogu eksjuhi õigeksmõistmise ringkonnakohtule arutada 

Siim Randla, 2. juuni 2021 05:44

Niina Neglason

Riigikohus rahuldas reedel osaliselt prokuröri kassatsioonkaebuse Tartu ringkonnakohtu otsusele, millega jäeti muutmata Jõhvi volikogu endise esimehe Niina Neglasoni ning OÜ Corrigo ja selle juhi Tiiu Sepa korruptsioonikuritegudes õigeksmõistmine ja asi saadeti uuesti ringkonnakohtule arutamiseks.

Niina Neglasoni, Tiiu Seppa ning OÜd Corrigo süüdistati algul altkäemaksu andmises ja võtmises suures ulatuses. Lisaks süüdistati Neglasoni toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses. Viru maakohus tuvastas Neglasoni poolt toimingupiirangu rikkumise, kuid mitte suures ulatuses. Neglason võttis volikogu liikmena osa mitmest koosolekust, kus arutati osaühinguga seotud teemasid, ja osales ka hääletusel, millest pidanuks osaühinguga seotud isikuna taanduma. Samas ei leidnud tõendamist, et rikkumine oleks toimunud suures ulatuses. Altkäemaksusüüdistuse põhilisest osast prokurör kohtuvaidlustes loobus. Ülejäänud süüdistuse asjus asus kohus seisukohale, et ebaseaduslik soodustuse andmine ja vastuvõtmine ei ole tõendatud.

Prokurör vaidlustas Viru maakohtu otsuse Tartu ringkonnakohtus, kes jättis maakohtu otsuse muutmata. Prokurör vaidlustas ringkonnakohtu otsuse riigikohtus. Reedel tühistas riigikohus Tartu ringkonnakohtu otsuse osas, millega jäeti muutmata Viru maakohtu otsus Neglasoni õigeksmõistmises, ja saatis asja uuesti Tartu ringkonnakohtule arutamiseks teises kohtukoosseisus. Riigikohtu kolleegium leiab, et ringkonnakohus kohaldas valesti materiaalõigust. Altkäemaksusüüdistuse ümberkvalifitseerimiseks toimingupiirangu rikkumiseks riigikohus põhjust ei näinud, seega selles osas on õigeksmõistev otsus nüüd jõustunud.

Samal teemal

12.05.2021
Prokuratuur vaidlustas Jõhvi endise volikogu juhi õigeksmõistmise altkäemaksusüüdistuses
16.11.2020
Jõhvi volikogu eksjuht jäi ringkonnakohtus õigeks
11.11.2020
Prokuratuur vaidlustas volikogu eksjuhi õigeksmõistmise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee