Eesti uudised

Kell 20.10 avaldatud galerii on täiendatud videoga kell 21.33

VIDEO JA GALERII | Pardirallil lasti vannilelud võistlustulle! Vaata, kui tundeküllane on pardi kohtumine presidendiga 

Ohtuleht.ee, 1. juuni 2021 21:33
PardiralliFoto: Robin Roots

Juba kaheksandat korda toimuv vannipartide võiduujumine vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks toimus täna, 1. juunil ehk lastekaitsepäeval.

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu algatatud vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama. Kokku asus esikoha nimel heitlusse 15 247 parti, kes kõik leidsid endale toetajad.

Part ja president

Foto: Lugeja video

„Pardiralli on kaheksa aasta jooksul aidanud sadu vähihaigeid lapsi ja nende vanemaid. Hoolimata selja taha jäänud keerulisest aastast, tõestasid head inimesed ja ettevõtted taas, et headus mahub nii paljude südamesse,” ütles Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juht Kaili Semm. “Me oleme liigutatud kõigi Pardirallile kaasaelajate soovist aidata vapraid väikeseid kangelasi nende elu raskeimal teekonnal. Just nagu pardikesed hakkavad täna õhtul finiši poole võidu ujuma, aitab Pardiralli lapsi ning nende peresid lootusrikkalt homsesse,“ lisas Semm.

Pardiralli eesmärk on kindlustada kõikidele raske haigusega võitlevatele lastele hädavajalik ravi ja vajalikud tugiteenused: psühholoogiline tugi, eripedagoogika, füsioteraapia või muu laste või nende pere jaoks vajalik teenus.

Vette lastud 15 247 veteranpardi seas oli ka president Kersti Kaljulaidi oma.

„Aitäh kõigile, kes Pardirallit tänavu ja ka varasemalt nii agaralt korraldanud ja käimas hoida aidanud – ja ka kaasa elanud on!“ tänas president.