Eesti uudised

Isamaa: koondamiste tõttu väärib kaitseminister Kalle Laanet umbusaldamist (53)

Annika Erg, 1. juuni 2021 17:19

Kalle Laanet

Foto: Robin Roots

Teisipäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus leiab, et tänane teade, mille kohaselt kaitsevaldkond koondab 270 inimest, on ilmselge põhjus kaitseminister Kalle Laaneti umbusaldamiseks.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Laaneti senised väited on osutunud valeks.

Isamaa eestseisus teeb ettepaneku Kalle Laaneti umbusaldamiseks, kuna leiab, et kaitseminister on avalikkusele valetanud ning valitsuse plaanitavad kärped tulevad Eesti riigi julgeoleku ja kaitsevõime arvelt.

„Eesti riigikaitse ja inimeste kaitsetahe põhineb mitmel tugisambal. Nendeks tugisammasteks on konkreetseid investeeringuid, kaitseväe personal, kaitseliit, diplomaatia ja välisesindused ning olulised riiklikud sümbolid. Kaitseminister, kes ei suuda seista oma juhitava valdkonna eest ning nõrgestab oma otsustega Eesti julgeolekut ei saa ametis jätkata,“ arvab Isamaa.

Reformierakondlasest kaitseministerütles teisipäeval ajakirjanikele, et tulenevalt riigi kärpekavast väheneb kaitseministeerumi valitsemisala töötajate arv ligi 270 inimese võrra. Kaitseväe juhtaja kindralleitnant Martin Herem sõnas, et kaitseväes puudutab koondamine tegevväelasi, teenistujaid ja riigiametnikke. Lisaks kaotab kaitseministeerium kaitseatašeede kohad Thbilisis ja Varssavis. Võrreldes eelmise koalitsiooni poolt heaks kiidetud RESiga vähendab Kaja Kallase valitsus kaitsekulusid 2022. aastal 16,6 miljoni, 2023. aastal 16,6 miljoni ning 2024. aastal 20 miljoni euro võrra.

Samal teemal

01.06.2021
LÄRM KANNAB VILJA! Koondatakse ligi 200 kaitseväelast, kuid orkestrandid saavad priske hüvitise ja uue riigipalgalise töökoha